Yaşam

Babalar gününü ailenize ayırın!

babalar günü

Babalar günü Dünyanın bir çok ülkesi ile birlikte ülkemizde de kutlanan bir gün olarak Haziran ayının 3. Pazar gününde kutlanıyor. Anneler ve kadınlar gününe göre daha sönük bir gün olarak kutlanıyor olsa da yine de biz babaları mutlu etmeye yetiyor.

Bugün her ne kadar firmalar için hediye satışlarını arttıracak bir gün olarak görülüyor olsa da babalar için daha özel bir anlamı bulunuyor; hatırlanmak!

Herkesin kendine ayrı bir dünya kurduğu günümüzde daha fazla şey ifade ediyor olması gerekiyor. Öyle değil mi? Bir düşünün en son ne zaman işlerden kafanızı biraz kaldırıp çocuklarınızla zaman geçirdiniz! Belki siz aileniz ile zaman geçirmek için vakit ayırdınız ama bu sefer de aileniz size ayıracak zaman bulamadı. Babalar gününde bu durumun önüne geçmeye çalışın.

Çocuklarınızla en azından babalar gününde kaliteli vakit geçirin. Babalar gününü çocuklarınızla sevginizi paylaşabileceğiniz ve zihinlerinde güzel anılar bırakacağınız bir fırsat olarak kullanın. Basit aktiviteler bile bunun için yeterli olabilir.

Kaliteli vakit için etkinlik fikirlerimiz var!

Çocuklarınız ile kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız yapabileceğiniz bazı etkinlikler fikirlerimiz var. Bunlardan biri veya bir kaçını gün içerisinde yapabilirsiniz.

✓ Yemek pişirin! Evde yemeği hep kim hazırlıyor? Eşiniz mi? Bir değişiklik yapın! Çocuklarınız ile birlikte mutfağa girin ve yemek hazırlayın. Dağınıklığı çok kafaya takan biri değilseniz kesinlikle eğleneceğinizi garanti edebiliriz. Özellikle çocuklar bu işi bir oyuna çevirmeye başlayınca…

✓ Oyun oynayın! En kolay akla gelen etkinliklerden birisidir. Evden çıkmadan ailecek keyifli vakit geçirebileceğiniz bir oyun oynayabilirsiniz. Video oyunları da olabilir ama ailecek daha eğlenceli vakit geçirmek için kutu oyunlarını tavsiye ederiz.

✓ Yapboz yapın veya resim çizin! Çocuğunuzun yaşına göre birlikte bir yapbozun parçalarını birleştirmek ya da resim çizmek eğlenceli ve kaliteli zaman geçirmenizi sağlayabilir.

✓ Halı saha maçı yapın! Oğlunuz ile hiç halı saha maçı yaptınız mı? Oğlunuzun takım oyununu daha iyi öğrenmesi ve hem zihinsel, hem de fiziksel gelişimi açısından onunla sık sık futbol maçları yapmak eğlenceli vakit geçirmek için işe yarar bir fikir olabilir.

✓ Pikniğe gidin! Şehirden uzaklaşmak ve ailece kaliteli zaman geçirmek için babalar günü harika bir fırsat olabilir. Mangalı, hamağı ve bir top alıp doğanın içinde bir yere pikniğe çıkın. Hem keyifli hemde kaliteli ve sağlıklı bir etkinlik olacağından şüphemiz yok. Elbette hava durumuna dikkat etmeniz gerekiyor.

Babalar gününde daha iyi vakit geçirmek için büyükbabaları da etkinliğinize dahil edebilirsiniz. Babanız uzaktaysa telefonla aramanız bile yeterli olabilir. Unutmadan imkanlar ancak telefon ile görüşmenize olanak sağlıyorsa; teknolojinin nimetlerinden tam faydalanın ve babanızı görüntülü olarak arayın. Çocuğunuzunda babanızın babalar gününü kutlamasına olanak sunun. Eşinizin babasını da unutmayın. 🙂

babalar gününüz kutlu olsun

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!