Yaşam

Başarılı İnsanlar Akşam Ne Yapıyor?

Güzel bir akşam, güzel bir sabah için olmazsa olmazdır. Akşamı huzurlu ve mutlu geçirmeniz sabaha mutlu ve huzurlu başlamanızı sağlar. Bunun farkında olan insanlar akşam programlarına son derece dikkat ediyor.

Sizde hazırladığımız bir kaç maddeyi akşamları uygulayarak iş ve özel hayatınızda sizi başarıya ulaştıracak adımları atmış olacaksınız. Akşamları yapacağınız bu bir kaç maddeyi bir yaşam tarzına dönüştürdüğünüz vakit başarılı olmaya ne kadar yaklaştığınızı göreceksiniz.

1.Okuyun

Okuyun! Öğrenmenin yolu okumaktan geçiyor. Her zaman yanınızda okuyabileceğiniz bir kitap veya makale bulundurun. Yeni şeyler öğrenerek daha bilgili şekilde sabaha kalkabilirsiniz.

2.Sevdiğiniz insanlar ile zaman geçirin!

Sevdiği insanlarla zaman geçirmek insanı neşelendirir ve mutlu eder. Özellikle stresli bir işte çalışıyorsanız bu madde biraz daha önem kazanır. Aileniz, sevgiliniz, yakın arkadaşlarınız hiç fark etmez sizin sevdiğiniz kişiler olması yeterli.

3.Dinlenin

İşte veya okulda yeterince strese giriyorsunuz. Akşamın bir kısmını kendinize ayırın ve bu sürede her şeyden uzak durun. Televizyon, bilgisayar ve telefonunu kapatarak bir süre sessizliğin tadını çıkarın. Günün yorgunluğunu böylece attığınızı hissedeceksiniz. Bu sürede nefes egzersizleri kendinizi daha huzurlu hissetmenizi sağlayacaktır.

4.Bugün ve Yarını Düşünün

Bugün yaptıklarınızı ve yarın neler yapabileceğinizi düşünün. Gününüzü nasıl geçirdiğinizin hesabını yapın. Bu yarını nasıl geçireceğinizi planlamanızı sağlayacaktır.

5.Spor ve Egzersiz Yapın

Yorucu bir iş gününün ardından spor yapmak oldukça zor görünse de ofisteki arkadaşlarınızın beli bacağı ağrırken siz sağlıklı ve ağrısız ofise gittiğinizde spor ve egzersiz yapmanın faydasını anlayacaksınız.

6.Temizlenin

Ilık bir duş alın ve bir fincan çay için. Bu rahatlamanıza ve gevşemenize yardımcı olacaktır. Rahatlayın ve gevşeyin. Bugün ve dünün problemlerini, sinir ve stresini yarına taşımayın.

7.Sabaha Hazırlanın

Kendinizi sabaha hazırlayın ve akşamdan yarın giyeceğinizi, çantanızı hazırlayın. Sabahleyin yapacaklarınız hakkında kafanızda ufak bir program yapın.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!