Yaşam

Bunları uygulayarak daha ilgi çekici olabilirsiniz!

Dikkatleri üzerinize çekmek ve etrafınızdaki kadınların ilgisini bir anda üzerinize yöneltmek istiyorsanız size bir haberimiz var. Kadınların ilgisini daha fazla çekmenin yollarını paylaşacağız!

Bu yöntemleri uygularsanız etrafınızdakilerin ilgilerini bir anda üzerinizde toplayabilirsiniz. Uzatmadan daha ilgi çekici olmanızı sağlayacak adımlarımızı listeleyelim.

Çekici olmak ve kadınların ilgisini üzerinize çekmek istiyorsanız öncelikle bir centilmen olmalısınız.

✓ Takıların çekiciliğini kullanın! Takılar ilgi çekicidir özellikle de ilginç bir hikayesi olanlar. “Dedenizin verdiği saat” veya “Paris’in falan mahallesinde aldığınız bir yüzük” hiç fark etmez, bir hikayesi olması takınızın ilgileri üzerinize çekmenize yardımcı olacaktır. Daha fazla ilgi çekmek istiyorsanız bir aksesuar bulup sürekli kullanın. İnsanlar sizin sadık olduğunuzu görsün.

✓ Kişisel bir kütüphane oluşturun! Okumayı sevmeyen birisi ne kadar çekici olabilir? Okumadan çekici olmak mümkün mü? Kendi sevdiğiniz yazarların kitaplarından başlayın. Dünya klasiklerini de kütüphanenize dahil edin. Ardından okumaktan zevk aldığınız mini bir kütüphane kurun. İyi bir kişisel kütüphane oluşturmak yıllar alabilir ama buna değer. Kitap okurken tek amacınız ilgi çekmek olmasın.

✓ Yemek yapmayı öğrenin! Kadınların yemek yapmayı bilen erkekleri ne kadar ilgi çekici bulduğunu biliyor musunuz? Artık biliyorsunuz. Kadınların yemek yapmayı bilen adamlara bayıldığı ortada. Ufak ufak mutfağa girin beyler! Çok fazla çeşit öğrenmenize gerek yok bir yemeği öğrenin ve o yemeği mükemmel yapın. 😀 Sadece kadınların ilgisini çekmekle kalmaz açta kalmamış olursunuz.

✓ Kokteyl yapmayı öğrenin! Yemek yapmak kadar bir başka ilgi çekici olan şey de kokteyl yapabilmektir. Kokteyl yapabilen bir erkek centilmen ve zevkli olduğunu her zaman gösterebilir. Kokteyl yapmayı öğrenince yanlış yapıldığında anlarsınız, böyle bir durumda “Benim yaptığım kokteyl daha tatlı oluyor” şeklindeki cümlelerle kadınların kalbini bir anda kazanabilirsiniz.

✓ Bir pickap ve plaklar alın! Müzik dinlemeyi seviyorsanız artık müzik çalar veya telefondan müzik dinlemekle yetinmeyin. Bir pickap ve sevdiğiniz sanatçıların plaklarını satın alarak evde bir kenara koyun. Misafirlerinize Ajda Pekkan’ın eski şarkılarını plaktan dinletin.

✓ Biraz gizemli olun! Gizemli kişilerin daha ilgi çekici olmadığını kim söyleyebilir ki? Hele ki herkesin her yaptığını ve her yediğini sosyal medyada paylaştığı bir dönemde bir gizem ilgiyi daha fazla üzerinizde tutmanızı sağlayacaktır. Sosyal medyadan biraz uzaklaşın bir dönem takipçilerinizi ve arkadaşlarınızı merakta bırakın. Hesabınızda mesajların biriktiğini göreceksiniz.

✓ Müzik gruplarından birini yakın takibe alın! Müziğe ilgili biriyseniz mutlaka daha fazla sevip dinlediğiniz bir müzik grubu vardır. İşte favoriniz olan bu müzik grubunu takip edin. Grup üyeleri hakkında az da olsa bilginiz olsun ve konserlerine gidin. Konserler sosyalleşmeş ve keyifli zaman geçirmek için gerçekten eğlenceli yerlerdir. Ayrıca biri sizinle sohbet etmek istediği zaman sohbeti müzikten başlatabilir. Hangi tür müzikler dinleyeceğiniz size kalmış.

✓ Sözünüzün arkasında durun ve fikirlerinize sahip çıkın. Bugün söylediğiniz şey yarın söylediğiniz şeyle çelişirse insanlar size yalancı gözüyle bakmaya başlayacaktır. Fikirleriniz net olsun ve sürekli olarak fikir değiştirmeyin. Sözünüzün karşınızdakine güven vermesi oldukça önemlidir. Ayrıca ikiyüzlülük ve dedikodu yapmamanız gerektiğini söylememize gerek yoktur sanırız.

✓ Bir hobi edinin! Ne olduğu çokta önemli değil, boş zamanlarınızı değerlendirecek bir hobi edinin. Bir centilmen için kendinizi geliştirmeye önem vermelisiniz. Kendinizi fiziksel ve zihinsel olarak geliştirecek bir hobi edip, hobinize sadık kalın. Her ay hobi değiştirilmez.

✓ Seyahate çıkın! Koltukta uzanarak televizyon zaplamak size hiçbir şey katmayacak ve sizi daha çekici yapmayacaktır. İnternetten öğrenebileceklerinizin de bir yerde yetersiz kalacağı bir gerçek. Zaman buldukça dışarı çıkın, yeni yerler keşfedin, yeni insanlar tanıyın ve yeni deneyimler edinin.

✓ Haberleri takip edin! Gündemde olan konular takip edin. Ülkenizde ve Dünyada neler olup bittiğinden haberiniz olsun. Dünyadan bihaber olmayın! Magazin, spor ve dedikodu sayfaları size hiçbir şey kazandırmaz. Diğer sayfaları okuyun.

✓ Dinlemeyi öğrenin. Centilmen bir erkek her zaman iyi bir dinleyici olmalıdır. Etrafınızdaki insanları gözlerine bakarak dinleyin, gerçekten söylediklerine kulak verin ve onlara sorular sorarak dinlediğinizi gösterin.

✓ Nasıl anlatacaksınız? Bir konuyu, başınızdan geçen bir olayı veya fikrinizi nasıl anlatacağınızı bilmelisiniz. İnsanları konuşarak etkilemekte mümkündür. Bir şey anlatacağınız zaman karşınızdaki kişilerin gözlerinin içine bakarak kendinizden emin bir şekilde konuşun. Elbette anlatacak bir şeylerinizin olması gerekiyor. Bunun içinde yukarıda saydığımız adımları uygulamalısınız. Özellikle kitap okumak, seyahat etmek ve gündemi takip etmek size daima yeni şeyler konuşma imkanı verecektir.

✓ Sadece sizde olan bir şeyiniz olsun. Sanayi gelişti ve artık hiçbir şey kişiye özel üretilmiyor olması ilgi çekici olmanıza yardımcı olacak! Nasıl mı? Herkesin giydiği veya kullandığı ürün bir markaya ait ve isteyen herkes onun aynısına ulaşabilir. Öyle bir şeyiniz olsun ki sadece sizde olsun. Bu insanların ilgisini ve dikkatini çekecektir. Kıyafetiniz, ayakkabınız ve hatta evde salonun ortasında duran özel yapım masanız hiç fark etmez. Önemli olan onun bir tek size ait olduğudur.

✓ Asla yalan söylemeyin. İnsanları hayal kırıklığına uğratmak, aldatmak ve yanıltmak bir centilmene asla yakışmayacak şeylerdir. Ayrıca yalanınız ortaya çıkarsa o kişinin bir daha asla size güvenmeyeceğini de söylememize gerek yoktur sanırız. Doğruların dışında bir şey söylemeyin ve gerçeklerden sapmayın.

✓ Kariyerinizin dışında da kendinizi geliştirin. Mesleğinizin sizi tüketmesine izin vermeyin ve mesleğiniz dışında da kendinizi geliştirmeye odaklanın. Örneğin bir kursa yazılın ve iş çıkışında kursa gidin. Hayatınıza yeni renkler katmayı bilin.

✓ Şikayet etmek yerine çözüm üretin! Hiç sorunlardan yakınarak şikayet eden centilmen olur mu? Olmaz tabi ki. Sorunlar karşısında şikayet etmek yerine çözümler bularak sorunları aşın.

✓ Korkunun ecele faydası yok! İlgi çekmek istiyorsanız cesur olmanız gerekiyor. Her konuda cesur olmalısınız. Bir kez korkularınızı yenip tereddüt etmeden bir şeyleri başarınca hayatın sizi nerelere götürebileceğini hayal edemezsiniz.

✓ Bakımınıza özen gösterin! İlk olarak söylememiz gereken bu kuralı sonlara bıraktık. İlgi çekici olmak istemiyorsanız bile her zaman bakımlı olmalısınız. Bakımlı erkek nasıl olur? sorusunun yanıtını bilmiyorsanız Bakım kategorimizde bir çok faydalı içeriğimiz bulunuyor.

✓ Haftasonu evde oturmayın! Haftasonlarını evde pineklemek için kullanmayın. Dışarı çıkın. Sinemaya, tiyatroya, müzeye, opera veya konsere gidin.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!