Haber Otomobil

En hızlı elektrikli otomobil NIO EP9 ile tanışın!

en hızlı elektrikli araba nio ep9

Elektrikli otomobiller üretildiği günden beri tüm otomobil tutkunlarının ilgisini çekmeyi başarıyordu ancak bir çok otomobil meraklısı bu araçları performans olarak benzinli araçlardan geri de olduğu için tercih etmiyordu. Performanstan kastımız elbette hız. Otomobil tutkunları özellikle de spor otomobillere ilgisi olanlar araçları değerlendirirken 0-100km süresine daha fazla dikkat eder.

Bu soru genellikle Almanya’da bulunan Nurburgring pistinde sergilenen performanslar ile cevaplanır. Piste çıkan hemen her otomobilin pistin tozunu attırdığı da doğrudur. 🙂 Gelişen teknoloji sayesinde günümüzde bu pist sadece benzinli ve dizel araçlar tarafından kullanılmıyor. Elbette elektrikli otomobillerden bahsediyoruz.

Nurburgring pistinin tozunu son attıran araç ise bir elektrikli otomobil oldu. Çin menşeili otomobil üreticisi NextEV tarafından üretilen ve kendi kendine giden bir araç olan NOI EP9 piste inerek elektrikli araçlar arasındaki hız rekorunu kırdı.

NextEV’in geliştirdiği NOI EP9 pistte yaklaşık saatte 260km hıza ulaştı. Pisti 2:40:33’ü sürücüsüz olmak üzere toplamda 7:05:12 gibi bir sürede tamamladı.

1.341 beygirlik bir elektrikli motora sahip olan NOI EP9 elektrikli otomobiller arasında en hızlısı olmayı başardı. NOI EP9 geliştiren NextEV, aracın yazılım ve teknolojisinin Amerika’daki Silikon Vadisi’nde dört aylık bir çalışma sürecinde geliştirildiğini belirtti. Ayrıca otomobil üreticisi NextEV, ürettiği NOI EP9 ile otomotiv endüstrisinin çıtasını yükseltmeyi ve küresel pazarda lider olmayı hedeflediklerini belirtti.

Aracın tasarımının da son derece iyi olduğunu belirtmek gerekiyor.Otomotiv sektörünün gelişen teknoloji ile kendini değiştirdiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Bu aracın tahtında ne kadar oturacağını bilemiyoruz ancak şuan için dünyanın en hızlı elektrikli otomobili NIO EP9.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!