erkek için hobi
Yaşam

Erkek adam hobisinden belli olur!

Erkek adam hobisinden belli olur! Hobi edinmek isteyen erkekler için en erkek 10 hobiyi sıralıyoruz. Hala bir hobiniz yoksa erkekler için en iyi hobiler arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Biz erkeklerin hobi edinme konusunda kadınlara göre biraz daha beceriksiz olduğumuz söylenebilir. En azından çoğunluğa baktığımızda bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Gelişmiş ve bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde hobi edinmenin ne kadar önemli olduğunu biliyor olmalısınız. Belki daha önce bir yerlerde okumuş veya duymuş olabilirsiniz.

Fransa ve Kanada gibi ülkelerde bir dönem “Boş Zamanları Değerlendirme” ismi ile bakanlıklar kurulmuş ve insanların hobi edinmelerini hedeflemişti. Ülkemizde insanların bir hobi edinmesi konusunda çalışma yürüten bir bakanlık veya çalışma bulunmuyor.

Bunun için bireysel olarak bir hobi edinmemiz gerekiyor. Hobi edinmek sosyal yaşantımızı düzenlemenin yanında yaşanması olası olan depresyonlarında önüne geçebiliyor.

Neyse konumuza geri dönerek erkekler için en uygun 10 hobiyi sıralamaya başlayalım. Bunlardan birisini kendi hobiniz haline getirerek olası can sıkıntıları giderebilir, stresten kurtulabilir, eğlenebilir ve daha da önemlisi sosyalleşebilirsin.

fotoğraf çekme hobisi

✓ Fotoğraf Çekmek

Fotoğraf çekmek hemen erkek için ilgi çekici bir hobi olabilir. Üstelik bu hobiye elinizdeki akıllı telefonun kamerası ile başlayabilir daha sonra yarı profesyonel ve sonrasında da profesyonel bir fotoğraf makinesi edinerek gerçekleştirebilirsiniz.

Fotoğraf çekmek hemen her erkeğin ilgisini çekebilecek bir hobidir. Aynı zamanda bu işte profesyonelleştikçe mesleğiniz haline bile gelebilir.

Yalnız başınıza başlayacağınız fotoğrafçılığa ilerleyen günlerde fotoğraf kulüplerini keşfederek sosyal bir aktivite haline getirebilirsiniz. Küçük bir ipucu olarak eğer moda fotoğrafçılığına merağınız varsa bu hobiniz sayesinde güzel kadınlarla birlikte bol bol zaman geçirebilirsiniz.


erkek hobisi kick boks

✓ Kick box

Aşırı stresli bir iş yapan veya sürekli saatli bomba gibi dolaşan birisi için kick box en doğru hobi olabilir. Kick box son zamanların en popüler sporu olmakla beraber iyi bir stres atma aktivitesi olarak da bilinir.

Kardiyo egzersizi yaparken sizi sinirlendiren kişinin yüzünü yumrukladığınız yastıkta düşünün. Böylece inanılmaz bir seviyede deşarj olabilirsiniz.


hobi olarak bateri çalmak

✓ Batari Çalmak

Eğer profesyonel bir müzik grubu arasında çalmayacaksanız bateri diğer enstrümanlara göre çalması en kolay olanlardan birisidir. Şu “bateri çalmak için beynini beşe bölmen gerekir” saçmalığını kafanızdan silip atın.

Bateri, nota bilmeden çalabileceğiniz üstelik çalarken de havalı görüneceğiniz bir enstrümandır. Deneyin.


hobi olarak dans etmek

✓ Dans Etmek

Erkekler için dans etmek bir çok toplumsal ön yargıyı yıkmak anlamına geliyor olabilir. Erkek adam dans eder mi hiç diye düşünüyorsanız bir daha düşünün. Dans etmenin sağlık açısından faydalı olduğu bir gerçektir.

Son derece yorucu ve bir çeşit kardiyo etkisine sahip olan dans etmek gibi bir hobiniz varsa kadınların dikkatini daha kolay çekmeniz mümkün demektir.

Dans etmeyi öğrenmek için gideceğiniz dans kursları size ayrıca sosyalleşebileceğiniz bir ortamda sağlayabilir.


hobi olarak oyun oynamak

✓ Oyun Oynamak

Evden çıkmadan yapabileceğiniz hobi arıyorsanız ve evden dışarı çıkmak istemeyen birisiyseniz son zamanların en popüler eğlence ve hobi aracı olan video oyunlarını deneyebilirsiniz. Bilgisayarlar ve oyun konsolları derken artık erkeklerin en popüler hobisi oyunlar oldu.

İnternet bağlantısı ile birlikte sosyalleşmenize de yardımcı olacak bir hobidir.

Oyun oynamaya başlamadan önce bir kez daha düşünmenizde fayda var. Hobi olarak oyun oynamaya başlayan kişiler zamanın nasıl geçtiğini bile anlamazlar daha da vahimi bağımlısı olurlar. Oyun oynarken kendinizi çok fazla kaptırmadığınızdan emin olmalısınız.


hobi olarak figür koleksiyonculuğu

 

✓ Figur Koleksiyonu Oluşturmak

Koleksiyonculuk bir çok erkeğin kanında vardır. Hobi edinmek için hareket halinde olmak şart değildir. Sadece internet üzerinden bu küçük adam figürlerini bir araya toplayarak evinizin güzel bir köşesinde sergilemeniz mümkün olabilir.

Bu diğer hobilere göre daha fazla bütçe gerektiriyor olsa da sevdiğiniz ve hayranı olduğunuz karakterler ile aynı evi paylaşmak paha biçilmez olabilir.


erkekler için hobi yemek workshop

✓ Yemek Workshopları

Son zamanlarda alışveriş merkezlerindeki restoranlar da birbirini tanımayan grupların beraber yemek yaptığını görmüş olabilirsiniz.  Özellikle çiftlerin birlikte daha fazla zaman geçirmek ve beraber bir hobi edinmek için yaptığı en dikkat çekici hobilerin başında yemek workshopları yer alıyor.

Sizde eşiniz veya sevgiliniz ile birlikte katılabilirsiniz.


hobi olarak bloglama

✓ Bloglamak

Sosyal medya sitelerinin gücünü arttırması ile birlikte popüler bir hobi haline gelen bloglama hem erkekler hemde bayanlar için iyi bir hobi olabilir. İlgi alanınıza göre günlük olarak sosyal medya da yaptığınız paylaşımlar ile popüler ve fenomen olmanız hatta ek bir gelir elde etmeniz bile mümkün olabilir.

İnternette ki çeşitli sosyal medya sitelerinde fenomen olan kişileri mutlaka duymuş ve görmüşsünüzdür. İlgi duyduğunuz alan ve içerik türüne göre bir sosyal medya seçebilir ve içerik üreterek takip edilen bir fenomen olabilirsiniz.

Örneğin video konusuna ilgili kişiler için youtube.com, fotoğraf çekmek gibi bir hobi edinenler için instagram, kısa ve ilgi çekecek sözler için twitter, düşüncelerini aktarabileceğin daha uzun metinler üretmek istiyorsan medium.com üzerinde bir hesap açabilir ve ürettiğin içerikleri yayına alabilirsin.

Hobi olarak bloglamayı seçmenin en güzel yanı ise ihtiyacınız olan tek şeyin internet bağlantılı bir cihaz olmasıdır. Evde, iş yerinde, kafede olmanız hiç farketmiyor. Açın laptobunuzu veya telefonunuzu yazmaya başlayın.


erkek hobisi elektronik müzik

✓ Elektronik Müzik Yapmak

Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte müzik yapmak için nota bilmenize veya bir enstrüman çalmayı öğrenmenize gerek kalmadı. Sadece bilgisayarınıza indireceğiniz bir program veya cep telefonunuza kuracağınız bir uygulama ile kolaylıkla elektronik müzik yapabilirsiniz.

Bu konuda kendinizi geliştirebilir ve hatta müzik sitelerinde en çok paylaşılan parça sizinki olabilir.


meditasyon

✓ Meditasyon veya Yoga Yapmak

Üniversite finallerinin stresi, yoğun iş koşuşturması, ailevi sorunlarınız, yeterli zamanı bulamamak gibi sorunlarla boğuşmaktan sizi kurtaracak bir hobi istiyorsanız meditasyon veya yoga tam size göre denilebilir. Meditasyon yapmak için internet de dersleri izleyerek nasıl meditasyon yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

1 Yorum

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!