Seks

10 soruda daha iyi orgazm ve seks mümkün!

erkekler için seks orgazm erkek sağlığı
Kadınlar hangi pozisyonlarda daha kolay orgazm olur? Bir kadın sekse nasıl davet edilir? Erkekler için daha iyi bir seks ve cinsellik bunlarla mümkün, işte erkekler için orgazm olmanın püf noktaları...

Seksin en doruk noktası olan orgazm, hem erkekler hemde kadınlar için cevaplanması gereken sorularla dolu bir konudur. ErkekSE olarak erkeklerin hayatının her noktasında olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Evet, yatak odasında bile… 🙂

Bu yazımızda da yine erkeklerin cinsel deneyimlerini iyileştirmeye ve daha iyi orgazm olmalarına yardımcı olacak bazı bilgi ve tavsiyeleri paylaşacağız. Erkek orgazmı hakkında pekte duyulmamış olan gerçekler…

✓ Kadınların en kolay orgazm oldukları pozisyonlar nelerdir?

Erkeklerin seks sırasında en çok zorlandığı ve bir çok erkeğin başaramadı şeydir partnerini orgazma ulaştıramamak. Sorun değil, belki de yanlış pozisyonları deniyorsunuzdur. Bizden duymuş olmayın ama kadınların daha kolay orgazm oldukları pozisyonlar mevcuttur. 😉 Bu pozisyonlar genellikle kadının üstte olduğu pozisyonlardır.

Kadınlar bu pozisyonları severler ve daha fazla tercih ederler, çünkü bu tür pozisyonlar onlar için güvenli pozisyonlardır. Seksin yönetimi onların elindedir, ritmini penisle daha kolay uydurur böylece kendi orgazmlarını da ayarlayabilirler.

Ne alakası var demeyin. Kadının üste olduğu pozisyonların bir avantajı var. Bu pozisyonlarda bacakların ve vajina tam olarak açık olacağından klitoris beden ile temas edebilir. Klitorisin testislere ve erkeğin bedenine değmesi kadının daha kolay orgazm olmasını sağlar.

✓ Klasik pozisyonlarda el ile uyarılma gerekebilir!

Her ne kadar seks sırasında değişik pozisyonlar denemenizi öneriyor olsakta biliyoruz ki bir çok çift hala klasik pozisyonları tercih ediyor. Klasik pozisyonlardan kastımız elbette erkeğin üstte kadının altta olduğu misyoner gibi pozisyonlar oluyor.

Klasik pozisyonlarda klitoris yeteri kadar uyarılamayacaktır. Kadının daha kolay orgazm olmasını sağlamak için klitorisi elle uyarabilirsiniz. Doğru, sürekli ve ritmik yapıldığında hazzın doruklarına ulaşmak kolaylaşacaktır.

Arkadan vajinaya giriş yapıldığı pozisyonlar içinde bu geçerlidir. (Anal ilişkiyi kast etmiyoruz, zaten anal ilişkiyi tavsiyede etmiyoruz)

✓ Kadını sekse nasıl davet ederiz?

Çoğunlukla kadınların sezgileri erkeklerinkine göre daha fazladır ve kadın bedeni neredeyse tamamen uyarı alanıdır. Bu uyarı alanına gözlerde dahildir. Her kadın arzulandığını erkeğin gözünde görmek ister. Kadını cinselliğe davet ettiğinizi, gözlerinize baktığında anlamalıdır. Onu arzulayarak gözlerinin içine bakın anlayacaktır.

Gözlerinizle mesajınızı verdiyseniz ikinci adıma geçin ve dokunun. Dokunun dediysek saldırın demedik; sakın gidipte doğrudan elinizi erotik bölgelerine atmayın. Kadının tedirgin olması seksten kaçmasına sebep olacaktır. Şevkatli ve yumuşak dokunuşlar yapabilirsiniz.

Az önce de dediğimiz gibi kadınların vücudunun neredeyse tamamı uyarılabilirdir. Kadınlar için ense, yanaklar, omuzlar, sırt, göğüs, göbek, bel çeperi, bel sınırları, kalça, vajina, klitoris, bacak iç ve dış çeperleri uyarı alanlarıdır. Kadının uyarı alanlarına nazikçe dokunmak, okşamak veya öpmek çok daha davetkardır. Yine de eşinizi sizden iyi tanıyamayız, genelde olan şeyler eşiniz için geçerli olmayabilir. 😀

Aslında eşinizi sekse davet ederken nazik olun, kadını bir mal olarak görmeyin. Geri kalanını kendiniz doğaçlamada yapabilirsiniz.

✓ Cinsel ilişkinin süresini nasıl uzatılır?

Söz konusu cinsellik olduğunda bir çok çiftin süre konusunda sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Cinsel ilişki süresi kişiseldir ve bedensel ya da psikolojik bir nedenle bu sorun yaşanabilir.

Öncelikle biraz rahatlayın ve gevşeyin. Sekse “yapalımda, aradan çıksın şu iş” gözüyle bakıyorsanız kesinlikle bu problemi yaşıyorsunuzdur. Yatağa gitmeden önce kadını davet edin, dokunun. Yatağa gittiğinizde de ilişkiye girmeden önce bir müddet sevişin.

✓ Çiftlerin aynı anda orgazm olması mümkün müdür?

Seks sırasında aynı anda orgazm olmak tamamen tesadüftür. Yine de partnerinizle uzun bir süredir birlikteyseniz zamanla aynı anda orgazm olma şansınız vardır. Uzun süredir birlikte olduğunuz bir partner ile kendinizi buna inandırır ve kontrollü olarak ilişkiye girerseniz ancak bu mümkün olabilir. Birbirinden farklı iki beden için kesin konuşmak doğru değildir.

Asıl sorun kimin önce orgazm olduğu değildir. İlişki sırasında eşler zevki birbirine doğru şekilde paslayabilmelidir.

✓ Kadınlar nasıl orgazma ulaştırılır? Neler yapılmalıdır?

İyi bir cinsellik ve seks için kadının kendisini ve vücudunu tanımanız gerekir. Genellikle işe yarayan ancak bazı durumlarda kadınlara rahatsızlık veren şeyler vardır. Örnek vermek gerekirse bir çok kadın seks sırasında göğüslerine yapılan özel muameleden hoşlanırken, regli dönemindeyken göğse yapılan bu muamele kadının dikkatini dağıtır.

Seks sırasında kadını sürekli olarak klitoristen uyarmakta kadının dikkatini dağıtacaktır. Kadınların çoğu daha davet ve soyunma aşamasında zevk almaya başlar.

Eğer partneriniz aydınlıkta soyunmaktan ve sevişmekten çekinmiyorsa bu iyi bir fikir olabilir. Yani gözle görmek daha iyi olabilir. Tabi ki eğer eşiniz karanlık veya loş istiyorsa saygı duyun.

✓ Erken boşalmanın bir çözümü var mı?

Erkeklerin en çok sıkıntılı olduğu konuların başında bu geliyordur. Sorun etmeyin bu sorunu aşmanın da bazı yolları var. Erken boşalma sorunu yaşıyorsanız ilk önce en bilinen yöntemi kullanın. Ritmi yavaşlatın.

Ritmi yavaşlatmak işe yaramazsa boşalacağınızı hissettiğinizde penis başını sıkarak, penisi vajinadan tamamen çıkarın ve dikkatinizi dağıtacak farklı seksüel davranışlara geçin.

Cinsellik hakkında konuşun, bundan utanmayın veya çekinmeyin. Çiftlerin konuşarak bir çok problemi aşabileceğini biliyoruz.

✓ Biz nasıl orgazm oluyoruz?

Her şey iyi hoşta erkekler orgazma nasıl ulaşıyor? Aslında bu nokta daha çok kadınları ilgilendiriyor. Bir çok erkek özellikle Türk toplumu gibi baskıcı toplumlarda eşcinsel görünmemek için kalçada bulunan zevk noktalarını göz ardı ediyor. Kadınlar ilişki sırasında erkeğin kalçasına dokunmaktan çekinmemeli, erkek “istemiyorum” diyorsa dokunuşları biraz daha fark ettirmeden yapmakta fayda var.

Erkeğin orgazm olabilmesi için en önemli nokta penistir. Kadın, penise dokunmak ve cürretkar cümleler kurmak konusunda çekinmemelidir. Sadece bilin diye söylüyoruz; biz erkekler, seks sırasında pek beyinimizle düşünmeyiz. 😉

✓ Bir gecede birden fazla seks mümkün mü?

Erkekler arasında çok meşhur bir palavra vardır. Erkeklerin askerlik anılarından sonra en çok uydurduğu şeyde bir gecede yaptığı seks sayısıdır. Bazıları işi abartarak bir gecede 6-7 kez seks yaptığını iddaa eder. İşin doğrusu bir gecede birden fazla seks mümkündür ama bu sayının 5-6 gibi bir sayı olması olağandışıdır.

Erkeklerde boşalma; anlık bir enerji patlaması ile yüksek miktarda protein ve magnezyumun bir anda vücuttan dışarı atılmasıdır. Bir çok erkeğin boşaldıktan sonra kendisini yorgun hissetmesinin ve çoğunlukla uyumasının sebebide budur. Bir erkek boşaldıktan sonra tekrar ereksiyon olmak ve seks yapabilmek için zamana ihtiyaç duyar. Yine de beslenmesine ve yaşamına dikkat eden sağlıklı genç bir erkeğin bir gecede 2-3 defa seks yapması normal karşılanabilir. Bu arada kadında boşaldıktan sonra yeniden uyarılmak için zamana ihtiyaç duyar.

✓ Erkek boşalmadan seksi bitirir mi?

Erkeklerin boşalmadan seksi sonlandırması mümkündür. Genellikle çok eşli veya eşine güven duymayan bir erkek boşalmadan seksi bitirir. Erkekler evlilik dışı ilişkilerinde bunu sık yapar. Bunun sebebi de kadının bunu bir söz olarak algılamasından korkmasıdır. Bunun dışında çokta görünen bir durum değildir.

Erkekler eğer cinsel isteksizlik duyuyor veya partneri ile yeterince iletişim kuramıyorsa da bunu yapabilir.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!