Seks

Erkekler Neden Göğüs Sever?

erkekler neden göğüs sever
Erkekler kadınların göğüslerini niçin sever. Erkeklerin göğüs merakının nedeni nedir? Erkekler göğüsleri niçin seksi buluyor?

Bütün erkeklerin göğüslere düşkün olduğunu fark etmişsinizdir. Erkeklerin göğüslere olan bu düşkünlüğünün sebebi ne olabilir? Erkeklerin göğüs aşkının nedenleri yazımızda…

Kutsaldır!

Kadın göğüsü insanlığın var oluşundan beri kutsal görülür. Bebeklerin doğumu göğüslerin işlevselliğini artırır. Bebeklerin ihtiyacı olan besinlerin tümünü karşılaması sebebiyle de tüm dinlerde kutsal olarak kabul edilir.

Güvenilir ve şefkatlidir.

Bir çocuğun şefkat alarak kendini en güvende hissettiği yeri annesinin göğüsüdür. Erkeklerin bilinç altına yerleşen bu duygu ve hisler asla çıkmaz. İleride aynı şefkat ve güvenirlik hissini eşinin göğüslerinde aramaya çalışır. Bir çok erkeğin başını eşinin göğsüne koyarak uyumak istemesinin sebebi de budur.

Doğurganlığın sembolüdür.

Erkekler için kadın göğüsü bir doğurganlık sembolü olarak kabul edilir. Her erkek doğurganlığı olan bir kadınla birlikte olmak isteyecektir.

Üreme göstergesidir.

Charles Darwin, erkeklerin bilinçaltında göğüslerin bir üreme göstergesi olduğunu savunuyor. Bu da erkeklerin bilinçaltındaki üreme düşünce ve fantezilerini canlı tutuyor hatta arttırıyor.

Uyarıcı etkisi vardır.

Gögüsler kadınları tahrik etmenin anahtarı gibidir. Seks sırasında cinsel bakımdan kadınların uyarılması ve orgazm olmasını sağlamanın en kolay yolu göğüsler olarak biliyor. Erkekler de bu durumu seks yararına kullanıyor.

Eğlencelidir.

Erkekler için kadın göğüsü bir eğlence ve oyun noktasıdır. Dikkat ettiyseniz bebekler süt emerken oyun oynar gibi hareketler yapar. Erkekler içinde durum bunun gibidir. Erkek seks yaparken aldıkları zevki göğüsler ile oynayarak arttırmak isteyebilir.

Görsel uyarıcıdır.

Erkekler kadınların aksine görsel olarak uyarılır. Bir erkek için, kadının genital bölgesinden sonra en uyarıcı yer göğüsleridir. Erkeklere göre bir kadının fiziksel görünümünde en önemli yere göğüs oturur.

Kışkırtıcıdır.

Çiftleşme sürecindeki bir parça olan kadın göğüslerinin erkeklere kışkırtıcı geldiği bir gerçektir. Erkekler için kışkırtıcı algılanmasının en büyük sebebi toplumlarda bu bölgenin baskı altında tutulup, örtülmesidir. Bu durum çekiciliği koruyor ve arttırıyor.

Erotik Cazibedir.

İnsanlar da her zaman kendisinde olmayan veya saklı olan şeylerin merak ve istek uyandırdığını görmüşsünüzdür. Göğüsler her zaman saklı ve kapalı tutulduğu için erkekler tarafından her zaman elde edilmek istenen bir şey halini almıştır.

Dikkat Çekicidir.

Erkeklere dikkat ettiyseniz bir kadınla konuşurken ara sıra gözleri göğüslerine kayar hatta yüzüne değil göğüslerine bakarak konuşur. Fiziksel ve psikolojik olarak kadının göğüsleri erkek için bir dikkat unsurudur.  Bu kadar dikkat çeken bir şeyden iki tane olması ise erkeğe seksi geliyor. Bazı erkeklerin daha fazla olmasını istediğini duymuş olabilirsiniz.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!