Haber Otomobil

Ford’un direksiyonuna Jim Hackett geçti!

ford ceo james hackett

Amerikan otomotiv devi Ford, 2014 yılından beri başkanlık ve CEO’luk görevini üstlenen Mark Fields’in emekliliğe ayrılma kararı aldığını duyurdu.

28 yıldır Ford’a hizmet eden ve son 3 yıldır da otomotiv devi Ford’un CEO’luk görevini sürdüren Fields’in yerine Jim Hackett’ın geçeceği haberi paylaşıldı. Ford tarafında yapılan açıklamada; Fields’in yerine Ford’un yeni başkanı ve CEO’su olarak Jim Hackett’ın görev yapacağı bildirildi.

Hackett, Amerika’da bir ofis mobilyası şirketi olan Steelcase’de 20 yıl görev yaptıktan sonra 2014 yılında bu şirketin CEO’luk görevinden emekli olmuş ve 2016 yılında Ford’un sürücüsüz araç teknolojisi bölümünün başına geçmişti.

Uzmanlara göre Ford, sürücüsüz araç teknolojisinde diğer otomotiv ve teknoloji şirketlerinin oldukça gerisinde kaldı. Ayrıca Fields’in 3 yıllık CEO macerasınında Ford hisselerinin %40 civarında bir değer kaybettiğini ifade edildi.

Ford’un bu yıl ki ilk çeyrek karı da %33 azalarak 1,6 milyar dolara gerilemişti. Ford geçen yıl ilk çeyrekte 2,4 milyar dolar net kar elde ettiğini açıklamıştı. Yatırımcılarının da bu durumdan rahatsız olduğunu tahmit etmek çok zor değil.

Ford’un CEO’sunun değiştirilmesi ile New York borsasında işlem gören Ford hisseleri; hisse başına yüzde 2,4 prim yaptı.

Ford’un hem yatırımcısını memnun etmek hemde sürücüsüz araç teknolojinde rakipleri ile rekabet edebilir için bu adımı attığını anlamak oldukça kolay. Umarız, Ford istediği başarıyı CEO değişikliği ile yakalayabilir.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!