Cinsel Sağlık Seks

G Noktası nedir ve nasıl bulunur?

g noktası nedir

Alman jinekolog Ernst Gräfenberg tarafından keşfedilen ve aşırı şekilde erojen olduğu savunulan bölgeye veya noktaya verilen isimdir. G-Noktası gerçek adıyla Gräfenberg Noktası orgazmın kapısını açan anahtar olarak bilinse de son 10 yıl içerisinde cinsellikteki önemi tartışmalara konu olmuştur.

Kadınlar cinsel ilişki sırasında klitoris’in uyarılması sonucu orgazm olur. G Noktası ise klitoris’ten sonra en duyarlı bölge olarak ifade edilir.

Kadınların cinsel uyarılma bölgeleri memeler, meme uçları, labiumlar ve vajinadır. G Noktası da vaginanın iç kısmında yer alan en duyarlı bölgedir ve kadınlar bu noktanın uyarılmasından (Vajinanın diğer bölgelerine göre) daha fazla zevk alır.

Bir çok kadın tarafından bile bilinmeyen bu nokta kadının cinsel bir sırrıdır.

g noktası nedir

G-Noktasının Orgazma Etkisi Nedir?

G-Noktası cinsel ilişki sırasında uyarıldığı taktirde PDE-5 isimli bir protein salgılayarak orgazm olmayı kolaylaştırır.

G-Noktası Nerededir?

Bilim adamlarına göre G-Noktası; kadının midesine doğru vajinanın en dip bölgesinde Skene Guddesi’ne yakın bir yerdedir.

Her ne kadar G-Noktasının yerini bilim adamları bu şekilde tarif etse de aslında g noktasının yeri kadından kadına değişiklik gösterir.

g noktası

Vajina girişinin 4-5 cm kadar içerisinde vajina ile idrar kanalı arasında kalan bölgede bulunur. Bir başka görüşe göre ise vajina girişinden 1-2 cm içerisinde vajina ön duvarının ortalarında yer alır.

Erkeklerin G-Noktası Nerededir?

Anüsün 3-5 cm içinde ve penisle anüs arasındaki bu bölge son derece duyarlıdır. Hatta bazı erkekler sadece bu bölgelerinin okşanmasıyla orgazm bile olabilirler.

G-Noktası Niçin Kaybolur?

Cinsel ilişki sırasında penis pozisyon gereği G-Noktasını yeterince uyaramaz. Estrojen hormonu vajina tavanı kalınlaşır ise G-Noktasının uyarılmasında azalmaya ve zamanla kaybolmasına sebep olabilir.

Cinsel İlişki Öncesinde G-Noktası Uyarılmalı!

Cinsel ilişki öncesinde G-Noktasının uyarılması hormonal metabolizmayı tetikleyeceğinden beyinde yoğun bir cinsellik yaşanmasına neden olur. Kalp hızında artma, sıcaklık duygusu ve solunum hızının artmasına sebep olarak daha kaliteli bir cinsel ilişki yaşamanızı sağlayabilir.

g noktası nasıl bulunur

G-Noktası Nasıl Bulunur?

Daha önce G-Noktasının kadından kadına değiştiğini söylemiştik. Bilim insanlarının bir kısmı cinsel ilişki sırasında bu bölgenin yeterince uyarılmaması sebebi ile bir çok kadının bu bölgeden habersiz olduğunu söylüyor.

Kadının G-Noktası nasıl uyarılır?

G-Noktasının bulunması ve uyarılması için en iyi yol; Partnerin avuç içi yukarı bakacak şekilde orta parmağını 2. boğuma kadar sokarak hafifçe kıvırması ve parmak ucuyla vajina duvarını ileri geri uyarması olarak ifade ediliyor.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!