İlişki

İlk randevuda nelere dikkat edelim?

ilk randevu ilk buluşma

İlk randevu ya da ilk buluşma ilişkinin geleceği için oldukça önemlidir. Özellikle de söz konusu kadınlar olduğunda o randevunun devamının olup olmayacağını belirleyen önemli bir kriter haline gelebilir. Bazı kadınların bu konuda çok kesin kuralları olduğunu bilmelisiniz. Bu yazımızda bir bayandan kopardığınız ilk randevuya nasıl hazırlanmanız gerektiğini ve ilk buluşmanız sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsediyor olacağız. Hadi başlayalım.

Randevuyu planlayın!

Bu sadece ilk randevu için geçerli değildir. Çıktığınız her randevuyu temel hatları ile kafanızda planlamanız gerekiyor. Nereye gideceğinizi, ne kadar zaman harcayacağınızı iyi planlayın. Her ihtimale karşı bir ya da iki tane yedek planlama yapın. Her şey planladığınız gibi ilerlemeye bilir.

Romatik bir mekana gitmeyin! Masanın ortasında yanan mumlar ve fazlasıyla afilli yemek takımları rahatlamanızı engelleyecektir. İlk randevu da böyle bir ortama girmek sizi ve karşınızdaki bayanı strese sokarak diyalog kurmanızı önleyecektir.

İletişim kuramayacağınız mekanlara girmeyin! İlk buluşma da iletişim kurmakta zorlanacağınız gürültülü ya da fazla sessiz mekanlardan uzak durun. Konser, disko, sinema, tiyatro gibi bir mekanda ne kadar iletişim kurabilirsiniz? Böyle bir ortamda iletişim kurmak neredeyse imkansız hale gelir.

✓ Arkadaş ortamlarından uzak durun aksi taktirde kendinizi küfürlü, eşek şakalarının yapıldığı bir ortamda bulabilirsiniz. Kendinizi daha rahat hissedebileceğiniz ve karşınızdaki bayanla rahat iletişim kurabileceğiniz bir mekan seçmeye özen gösterin!

Randevuya hazırlan!

Gündelik kişisel bakımınızı ihmal etmeyen bakımlı bir erkek olduğunuzu varsayıyoruz. Yine de ilk randevuya gitmek üzere evden çıkmadan önce aşağıdakileri yaptığınızdan emin olun.

  1. Sarımsak ve soğan gibi ağız kokusuna sebep olacak yiyecekler yemediğinize emin olun. Her halükarda dişlerinizi fırçalayın. Daha iyi bir etki için naneli sakız ya da naneli şekerden yardım alabilirsiniz. 😉
  2. Tıraş olun ya da sakal uzatıyorsanız sakalınızı düzeltin.
  3. Duş alın. Her şeyi bizim açık açık söylememizi beklemeyin şayet gerekiyorsa koltuk altı ve genital bölge temizliğini yapın.
  4. Kıyafet seçiminde kendinizi iyi hissettiğiniz giysinizi seçin. Elbette gideceğiniz yere de uygun olmasına özen gösterin.
  5. Saçı sakalı son bir kez toparlayın. Saçınızı normalde nasıl şekillendiriyorsanız yine aynı şekli kullanın. Bu hususta ekstra zaman harcamanıza gerek yok.
  6. Cüzdanınızı yanınıza aldığınızdan emin olduktan sonra hazırsınız. Her ihtimale karşı harcamayı planladığınızdan daha fazla nakit taşımanız iyi olacaktır.

Kendiniz olun!

Karşınızdaki bayanı etkilemek ve ikincisini koparmak için ilk randevu, ilk ve son şansınızdır. Bu şansı yalanlarla kaybetmek istemezsiniz. Maddi ve manevi konularda dahil karşınızdakini aldatmaya çalışmayın. Ne demişler “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar!”. Er ya da geç söylediğiniz yalanlar ortaya çıkacak veya karşınızdakini etkilemek için yaptığınız hareketler anlaşılacaktır. Bu durum terk edilmeniz anlamına geliyor.

✓ Kendiniz olun derken geğirmek, burun karıştırmak gibi genel olarak görgü kurallarına aykırı davranışlar sergilemeyin.
✓ Argo ve küfürlü konuşmayın.
✓ Cinsel şaka ve konulara girmeyin.
✓ İş, para ve aile konulu içeriklerden uzak durun. Maddi açıdan zengin de olabilirsiniz hava atarcasına konuşmayın.
✓ İltifat etmeyin demiyoruz ama dozunu kaçırmayın.
✓ Kesinlik ilk buluşmada “Seni seviyorum” demeyin!

Sipariş ve sonrasında bilmeniz gerekenler var.

Gidip bir kafe ya da restoranda oturdunuz. Sıra sipariş vermeye geldi.

✓ Bilmediğiniz yiyecek ve içecekleri sipariş etmeyin.
✓ Çorba içmek gerçekten büyük bir meziyettir. İlk randevuda büyük olasılıkla yapacağınız yanlışlardan birisi çorba sipariş etmektir.
✓ Gelen siparişin fazla sıcak olabileceğini unutmayın. Siparişinizden küçük bir miktar alıp tadın. Sıcaklığı ve lezzetinin size uygun olduğundan emin olun.

Randevu sonrası

✓ Ona evine kadar eşlik etmek istediğinizi söyleyin. İstemezse çok fazla ısrar etmeyin.
✓ İkinci randevuyu koparmanın tam sırası, hadi gösterin kendinizi. Her şey yolunda gittiyse büyük olasılıkla olumlu bir yanıt alacaksınız.

İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle, bol şanslar. 🙂

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!