Haber

İsrail’de Antik Roma dönemine ait seks oyuncakları bulundu!

israilde kazıda antik roma döneminden seks oyuncakları

İsrail’in kuzeyinde yer alan Omrit kazı bölgesinde bulunan ve Antik Roma dönemine ait olduğu ifade edilen evin altında yapılan kazıda bronzdan yapılmış seks oyuncakları bulundu. Kazı Prof. Daniel Schowalter tarafından yönetiliyor.

Arkeologlar evin kime ait olduğunu bilmiyor ancak Roma’nın bölgedeki görevlilerinden birisine ait olduğunu düşünüyorlar. Schowalter’e göre buluntular evin avlusunda yer alıyordu ve evin içerisinde daha değerli kalıntılar olabilir.

Evin 3. yüzyılın başlarında inşa edildiği tahmin ediliyor. Antik Roma döneminden kalan kalıntılar arasında bulunan seks oyuncakları genellikle halkın elit kesiminden olan insanların mezarlarından çıktığı ifade ediliyor.

Antik dönemde Pompei halkı şeytan ve diğer kötü varlıklardan kendilerini koruyabileceklerini düşündükleri Tintinnabula adı verilen ve penis şeklinde olan bronz objeleri kullanıyordu. Yine aynı dönemde penis sembolleri şehrin kapılarına çizilmekteydi. Büyük bir penise sahip doğurganlık tanrısı Priapus’un heykellerinin etrafını koruduğuna inanılıyordu.

Penis hakkındaki 19 gerçeği de öğrenebilirsiniz.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!