Stil Yaşam

Tarz Olun!

tarz ol

Günlük yaşam içerisinde her insan aynı zamanda kendi tarzını yaratarak diğer insanlardan farklı olduğunu göstermeye çalışıyor. Kendi tarzınızı yaratmanız için öncelikle burada sayacağım şeylerin bir uyum içerisinde olması gerekiyor.

Tarz sahibi olmanın yolu öz güven, kişisel temizlik ve bakım, bilgi seviyesinin yüksek olması, sosyal olmak ve kendinizi iyi tanımaktan geçiyor. 

Öz Güveniniz Yüksek Olsun

Yaptığınız her işte başarıya ulaşmanın ilk adımı kendinize güvenmekten geçer. Öz güven kendi tarzını yaratmak isteyen kişiler içinde ilk adımdır.

Toplum içerisinde kendinizi göstermek veya karşı cinsten birini etkilemek için sergilediğiniz duruş, konuşma, bakış, jest ve mimikleriniz önemlidir. Tüm bunları gerçekleştirmek için ilk önce kendinize güvenmeli ve öz güveninizi yüksek tutmalısınız.

Vur deyince öldürmeyin. Ukala veya kendini beğenmiş olmayın. Sadece kendinize güveniniz tam olsun yeter.

Kişisel Temizlik ve Bakımlı Olmak Şarttır.

Söz konusu tarz olmaksa ve insanların dikkatini çekmek istiyorsanız kişisel temizlik ve bakımınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

Sadece dişlerinizi fırçalayıp, tırnaklarınızı kesmeniz bakımlı olabilmek için yeterli değildir. Saç şeklinizden giydiğiniz kıyafete kadar her şeye özen göstermelisiniz.

Bakım ile ilgili içeriğe ihtiyacınız varsa bakım kategorisindeki içerikler işinizi görebilir.

Bilgi ve Kültür Seviyenizi Arttırmalısınız!

Bilgi ve kültür seviyeniz ne bilemiyorum ama bildiğim bir şey varsa o da bilgi ve kültür seviyesi düşük erkeklerin karizmatik görülmediğidir. Emin olun hem erkekler hemde kadınlar çevresindeki kişilerin kültür seviyelerini sürekli olarak ölçer.

Hitap yeteneğinizi ve kelime haznenizi geliştirerek başlamalısınız. Bunun en kolay yolu da okumaktan ve insanlar ile iletişim kurmaktan geçiyor. Okuyun. Sadece okuyun. İşe romanlar ve kişisel gelişim kitapları okuyarak başlayabilirsiniz.

Sosyal olun

Zor bulunur bir şey olarak sosyalleşin. Sosyal medya da veya video oyunları ile değil, sokakta, okulda, ofiste insanlar ile iletişim kurun. Onlarla arkadaşlık kurun ve fikirlerinizin uyuştuğu kişiler ile dost olun.

Arkadaş ve dostlarınıza zaman ayırın. Onlar ile sinemaya tiyatroya gidebilir halı saha maçları yapabilirsiniz. Eğer seviyorsanız opera ya da konsere gidebilirsiniz.

Gündemi Takip Edin!

Çevrenizde, ülkenizde ve Dünya da ki gelişmelerden habersiz olmayın. Gündemi takip edin. İlgi duyduğunuz ve bilgi sahibi olduğunuz alanda bir haber hakkında kendi yorum ve düşünceleriniz olsun. Sonuçta haber muhabiri olmak istemiyorsunuz. Haberi yalın olarak yorumunuzu katmadan sunmanız ilgisiz görünür.

Kendinizi İyi Tanıyın!

Yukarıda saydığımız şeylerin tümünü tek bedende buluşturmak biraz zor olacaktır. Özellikle bunları sadece tarz sahibi olmak için yaptığınız düşünülünce bir süre kendinizi kandırıyor gibi olacaksınız. Tarz sahibi olmak için nelerden hoşlanıp, nelere ilgi duyduğunuzu bilmeniz gerekiyor yani kendinizi tanımalısınız.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!