Teknoloji

En İyi VPN Uygulamaları Nelerdir?

en iyi vpn hangisi

Eskiden sadece bilgisayar ve internet konusunda deneyimli olan kullanıcıların kullandığı VPN servisleri günümüzde sosyal medyaların sık yasaklanması ile birlikte artık hemen hemen bütün internet kullanıcılarının bildiği ve kullandığı bir servis oldu.

VPN Nedir?

Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltması olan VPN, en anlaşılır ifade ile internet de kurulu bilgisayarlar grubudan oluşan ağdır. VPN adı verilen bu bilgisayar ağı, örnek vermemiz gerekirse yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan kişilerin ağ kaynaklarına erişip onları kullanmasını sağlar.

VPN Ne İşe Yarar?

VPN uygulama ve servislerinin en temel kullanım amacı internet sitelerinde dolaşırken gizliliği sağlamaktır. Tabi ki çok fazla ülkede sunucuları bulunan bu servisler ülkelerin yaptığı yasaklama ve sınırlandırmaları da delmek için kullanılıyor.

Herkesin VPN kullanmamasının sebebi ise hızlı bir VPN bağlantısı için bir ücret ödemek zorunda olmasıdır. Ücretsiz VPN servislerinin hızı oldukça düşük olacaktır.

En İyi VPN Servisleri Nelerdir?

Farklı değerlere göre kullanılan en iyi VPN servislerinin listesini yayınlıyoruz.

Tunnel Bear

En çok kullanılan VPN servislerinden Tunnel Bear, üyelik sistemi ile çalışıyor. E-Posta adresiniz ile üye olduktan sonra 500MB bant genişliği sunuyor. Tunnel Bear kullandığınızı Twitter üzerinden paylaşırsanız ekstra 1GB bant genişliğine sahip olabilirsiniz.

tunnelbear

Daha hızlı bir bağlantı ve bant genişliği limitine takılmak istemiyorsanız ücret ödeyerek premium bir hesap alabilirsiniz.

tunnelbear.com

F-Secure Freedome

Antivirüs yazılımı ile tanıdığımız F-Secure’nin VPN uygulaması Freedome kullanıcılarını zararlı web sitelerine karşı korumanın yanında internet reklamlarını da engelliyor.

freedome

7 günlük deneme sürümü bulunan F-Secure Freedome’u daha uzun süre kullanmak istiyorsanız ücret ödemeniz gerekiyor.

f-secure.com/en/web/home_global/freedome

ZenMate

Almanya menşeli popüler bir VPN servisi olan ZenMate en çok dikkat çeken özelliği ise bünyesinde barındırdığı farklı lokasyonlar gibi görünüyor.

zenmate

ZenMate kullanıcıları en hızlı lokasyonların Almanya ve Bulgaristan olduğunu söylüyor.

zenmate.com

Hotspot Shield

Ülkemizde en çok kullanılan VPN servisi olan Hotspot Shield premium hizmetinde sunduğu hız ile ön plana çıkmayı başarıyor. Deneme süresinin ardından sizi aylık üyelik sistemine yönlendiren Hotspot Shield lokasyon çeşitliliği, güvenliği ve hızı ile öne çıkıyor.

hotspot shield

Türkçe dil seçeneği de bulunan Hotspot Shield’i deneyebilirsiniz.

hotspotshield.com

Opera VPN

İnternet tarayıcısı olarak tanıdığımız Opera tarafından sunulan VPN hizmeti ücretsiz bir vpn çözümü arayan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.

opera vpn

Opera VPN diğer VPN hizmetlerinin sunduğu hizmetlerin yanında takip edilmeme ve reklam engelleme gibi özellikleri de beraberinden sunuyor.

opera.com/tr/apps/vpn

DotVPN

VPN servislerinden beklentisi hız ve güvenlik olan kullanıcılar için uygun fiyatlı VPN hizmeti isteyenlerin tercihi DotVPN’dir.

dotvpn

DotVPN’in internet tarayıcısı eklentileri ve uygulamaları ile her platformda boy gösterdiğini belirtelim.

dotvpn.com

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!