Bakım

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

erkek ayak bakımı
Ayak bakımı nasıl olmalıdır? Erkek ayak bakım ürünleri nelerdir? Ayak tırnak bakımı nasıl yapılır? Erkek ayak bakımı nasıl yapılır?

Ayakkabı ve çorap içerisinde gün boyu bütün yükü çeken ayaklarımıza sizce de haksızlık etmiyor muyuz? Ayaklarımız onlara yapacağımız ufak bakımlar ile daha sağlıklı olabilir. Çoğu erkeğin sadece duş aldığında geçiştirir gibi yıkadığı ayakların gün boyu havasız kaldığını unutmamak gerekir.

Erkeklerin ayak bakımını ihmal etmemesi ayak teri, tırnak batması, ayak kokusu, nasır ve mantar gibi sağlık sorunlarını yaşamamanızı sağlayacaktır. (Özellikle şeytan tırnağı olarak da isimlendirilen tırnak batmasının verdiği acı insanı yerde kıvrandırmaya, ağlatmaya yeter.)

Ayak kokusunu gidermenin ve ayak temizliğinin ilk adımı hiç şüphesiz yıkamaktan geçiyor. Sabunlu ılık bir su ile ayaklarınızı her gün yıkayın. Ayaklarınızda yorgunluk hissediyorsanız Ayak Yorgunluğuna Ne İyi Gelir? isimli yazıyı okuyabilirsiniz.

ayak bakımı

Ayaklarınızı yıkadıktan sonra parmak aralarını da dahil iyice kurulayın. Parmak aralarını atlamayın. Özellikle ayak mantarının oluşmasının en büyük sebebi budur. Ayağınızı iyice kuruladıktan sonra ayak mantarı çıkmasın diye pudra da kullanabilirsiniz.

Duşun ardından duş aldığınız yerde özellikle su birikiyorsa, duştan çıktıktan sonra ayaklarınızı iyice durulayın.

Ayda bir yatmadan önce ayağınıza (özellikle topuk bölgesine) krem sürün. Parmak aralarına sürmemeye dikkat edin. Ayağınıza hava alan bir yün çorap giyerek yatabilirsiniz.

(Eğer parmak aralarına sürerseniz mantar gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz.)

Ayaklar tüm sinir uçlarının toplandığı yerlerdir. Ayak masajı yaparak tüm sinir uçlarını rahatlatabilirsiniz. Tavsiyem bunu yatmadan önce yapmanız. Eşinizden de rica edebilir ve sizde ona yapabilirsiniz.

Plaj gibi yerlerde ayaklarınızın üstüne güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin.

Topuk bölgesindeki ölü hücreleri temizlemelisiniz. Bunun için ponza taşı olarak isimlendirilen topuk taşını kullanabilirsiniz. Topuk taşını kullanırken dikkat etmelisiniz topuk taşı istenmeyen ve fark edilmesi güç topuk kesiklerine sebep olabilir.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!