Sağlık Stil

Baş Belası : Kravat

kravat

Ofis ortamında çalışan erkeklerin yaptığı işten bıkmasına neden olabilecek iki unsurdan bahsediyoruz. Her sabah takım elbise ve kravat ile işe gitmek zorunda olan bir çok erkek sadece kıyafetler nedeniyle ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Eğer iş yerinde baş ağrısı gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız bu yazı tam size göre…

Nöroloji uzmanları sıkı bağlanan kravatın damar sertliği, kireçlenme, gırtlak kanseri ve baş ağrısına neden olabileceğini söylüyor. Üzerine bir de 8 saatlik mesai boyunca kapalı bir ortamda çalışmak zorunda kalan erkekler takım elbisenin baskısıyla hızla strese de giriyor. Bir çok iş yerinde erkekler için takım elbise giymenin zorunlu olduğunu düşünecek olursak baş ağrısı ve stres ile birlikte konsantrasyonun düşmesi de olası bir hale geliyor.

Gün boyu sıkı bir şekilde bağlanmış kravat ile dolaşmanın beraberinde ciddi beyin ve boyun hastalıklarının da görüleceğine dikkat çeken uzmanlar, kravatın gün içerisinde ara ara gevşetilerek bu sorunun kısmen önlenebileceğini belirtiyor.

Peki bu nasıl mümkün oluyor?

Kravatı sıkı bağlamak baş ağrısı gibi gününüzün kötü geçmesini sağlayacak bir rahatsızlığa neden olabileceği gibi tüm hayatınızı mahvedecek gırtlak kanseri gibi rahatsızlıklara da neden olabiliyor. Peki ama kravat tüm bu ciddi hastalıklara nasıl yol açıyor?

Cevabı oldukça basit! Sıkı bağlanan kravat boyunda yer alan ve beyne kan pompalamak ile görevli olan damarların verimini düşürüyor. Bu baş ağrısı, baş dönmesi, odaklanma problemleri ile bağlayarak dengesizlik, damar sertleşmesi, gırtlak kanseri gibi ciddi rahatsızlıklara yol açabiliyor.

Bu erkekleri ilgilendiriyor!

Bir çok iş yerinde kadınların takım elbise giyme zorunluluğu bulunmuyor. Takım elbise giyiyor olsalar bile erkeklere özgü bir aksesuar olan kravatı takmak zorunda kalmıyorlar. Haliyle kravatın yaratacağı sağlık problemlerine karşı her hangi bir şey yapmalarına gerek kalmıyor.

Özellikle uzun yıllar boyunca kravat takarak çalışmış erkekleri tehdit eden bu sorun 70 yaş ve üstü erkeklerde felç riskini de arttırıyor.

Çözümü oldukça basit!

Kravat takmak zorunda olan erkekler gün içerisinde mümkün olduğunda kravatı gevşeterek boyundaki damarlara baskı oluşturması önlemeli. Kravatı boyun ve gırtlağa baskı yapmamasına özen gösterilmelidir.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!