Cinsel Sağlık Seks

En iyi kondom nasıl seçilir?

kondom seçimi

Prezervatifler genellikle gebelikleri önlemek için kullanılıyor olsa da prezervatif seçiminin iyi yapılması gonore gibi cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan da korunma da önemli bir rol oynar. Kondom seçimi yaparken tercihlerin iyi belirlenmesi gerekir ve hem zevk almanızı hemde korunmanızı sağlayacak bir prezervatif seçmeye özen göstermelisiniz.

Seks sırasında prezervatif istenmeyen durumların önüne geçmek için kullanılıyor olsa da bu konuda prezervatiflere güvenmemek gerekir. Prezervatif kullanarak seks yapmak yağmurlu havada yağmurluk giyerek sokağa çıkmaya benzetilir. Kısmen doğru bir benzetmedir. Yağmurluk sizin tamamen kuru kalmanızı sağlamaz ancak büyük ölçüde işe yarar.

Elbette istenmeyen ebeveynlik gibi durumları önlemenin tek yolu prezervatif kullanmak değildir. Birlikte olduğunuz kişinin gebeliği önleyen haplardan almasını da isteyebilirsiniz. Çocuklar güzeldir ancak çocukla gelen sorumlulukları almak istemeye bilirsiniz. Tabi ki bir de ilişkiye girdiğiniz partnerinizle ne kadar uzun bir ilişki düşündüğünüze göre bu durum değişiklik gösterebilir.

Dediğimiz gibi ne kadar korunuyor olursanız olun istenmeyen bir gebelikle her zaman karşılaşma riskiniz vardır. İyisi mi yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için her şeyi en baştan konuşun. Çünkü ilişkiler güven ve iletişimle mümkün oluyor.

Tüm bu durumlar prezervatif üreticilerinin büyük bir endüstri oluşturmasının sebepleri olarak gösterilebilir. Sürekli olarak yeni kondomlar üretilerek zevk ve korunma maksimum düzeyde tutulmaya çalışılıyor. Bu kadar çeşit ve çok fazla marka olmasından dolayı erkekse.com olarak bu yazımızda kondom seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği sizlerle paylaşmak istedik ki kendiniz için en iyi kondomu seçe bilin.

prezervatif seçimi
Prezervatif Seçimi

Kondom seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Penis boyunuzu öğrenin! Prezervatif satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında boyut gelir. Genellikle bir sorun yaşanmıyor olsa da küçük bir prezervatif rahatsız edici olabilir. Neyse ki bu rahatsızlığı ortadan kaldırmak için prezervatif şirketleri boyutları çeşitlendirdi.
Not : Penis boyunuzu bilmiyorsanız nasıl ölçebileceğinizi yazımızın sonunda paylaşıyor olacağız.

Malzeme kalitesi önemli olabilir! Bir çok kişi için prezervatif için kullanılan malzemeler sorun çıkarmayacaktır. Ancak lateks alerjisi olan veya böyle bir alerjiye sahip olan bir partneri olan kişiler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Siz alternatif olarak poliüretan prezervatifleri, poliizopren prezervatifleri ve FC2 prezervatiflerini kullanabilirsiniz.

İnce mi kalın mı? Prezervatiflerin kalınlıkları 0,044-0,14mm arasında değişir ancak genel olarak ortalama 0,07mm civarındadır. İnce prezervatifler daha iyi bir haz ve cinsel deneyim vaat ediyor olsa da amacı daha iyi korunma olan kişiler kalın prezervatifleri tercih ediyor. Bu doğrudur. İnce prezervatifler daha iyi zevk veriyor olsa da daha kolay yırtılır.

Doku konusunda partnerinizle iletişim kurun! Prezervatifler arttıkça çeşitli dokulara sahip modelleri de artıyor. Sizin beğendiğiniz bir dokuyu partneriniz sevmiyor olabilir. Düzenli bir partneriniz varsa kullanmak istediğiniz prezervatif dokusunu onunla da paylaşıp bunun hoşuna gidip gitmeyeceğini öğrenin.

Lezzet çeşitleri var! Tıpkı dokular gibi prezervatifler de farklı aroma yağları ile lezzetlendirilmiş prezervatif çeşitleri de bulunuyor. Aromalı prezervatifler ilişkinize lezzet katmayı çoğunlukla başarır. Yine de bu durumu da tıpkı doku konusunda yaptığınız gibi partnerinizle konuşarak çözmenizi öneririz.

Geciktirici gerekir mi? Erken boşalma gibi sorunlar yaşayan erkekler için prezervatif üreticilerinin küçük bir dokunuşu işe yarayabilir. Bu tür prezervatifler penis üzerinde yer alan sinir uçlarını hafifçe uyuşturarak orgazmı geciktirir. Bu işlem için çok küçük miktarda benzokain kullanılır. Erken boşalma sorunları için pratik ve gerçekten işe yarar bir üründür.

prezervatif seçimi
Prezervatif Seçimi

Prezervatif seçimi için penis boyu nasıl ölçülür?

Prezervatif seçimi yaparken boyut konusu en çok sıkıntı çekilen konuların başında gelir. Deneme yanılma yaparak bir çok prezervatif alıp deneyip başarısız olmaktansa alışverişe başlamadan önce kendinizi ölçmeniz sizi büyük bir dertten kurtaracaktır.

Bu işlem için birkaç ufak araç gerece ihtiyacınız olacak:

Cetvel, ip ya da mezura
Kalem
Kağıt

Tahmin edebileceğiniz gibi bu işlemi yapacaksanız penisiniz dik pozisyonda olması gerekiyor.

  1. Çevresini ölçün! Bu iş için ip veya mezura kullanın. Penisin en kalın yerinden çevresini ölçün. Bunun için mezurayı penisinizin etrafına sarın.
  2. Boyunu ölçün! Cetvel veya mezurayı penisinizin en kök noktasında uç noktasına kadar tutup ölçün. Bu işlem içinde ip kullanırsanız daha sonrasında ipi bir cetvelin üzerine koyarak işinizi görebilirsiniz.

Hangi prezervatif benim için uygun?

Penis boyunuzu ölçtüğünüze göre hangi prezervatif boyunun sizin için daha uygun olduğunu belirleme zamanı geldi. Prezervatifler boyuna göre 3 kategoriden oluşur ancak yine de ara ölçüler için üretilmiş prezervatifler de bulunur. Prezervatif seçerken kullanacağımız ölçü birimi penis kalınlığı olacaktır.

4.7 inç (119 mm)’den düşük penis kalınlığına sahip kişiler snugger fit yani small (küçük) prezervatifleri kullanmalıdır.

4.7-5.1 inç arasında bir penis kalınlığına sahip kişiler regular (düzenli) prezervatifleri tercih edebilir.

5.1 inçten büyük penis kalınlığına sahip kişiler ise büyük prezervatifleri tercih etmelidir. Prezervatif üreticilerinin Large ve XXL ürünlerini alabilirsiniz.

4.7 inç 119 mm’dir.
5.1 inç 129 mm’dir.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!