Yaşam

Evde mutlu olmanın yolları nelerdir?

evde mutlu olma yolları
Evde mutlu olmanın yolları nelerdir? Evde mutlu olmak mümkün mü? Evde mutlu olmak için neler yapılabilir?

Mutluluk nedir? Dersiniz öncelikli olarak bu soruyu herkesin kendine sorması gerekir. Nasıl ki her insanın parmak izleri birbirinden farklı ise mutlu olma koşulları da birbirinden farklıdır. Ama herkesin en çok mutlu olduğu ortak bir yer vardır. Oda evimiz yuvamızdır.

Öncelikli olarak mutluluğu derinden ve içten yaşamak istiyorsak evde mutlu olmanın yolları nelerdir. Ona odaklanmak gerekiyor. Birçoğunuzun işten gelip televizyonun ya da bilgisayarın karşısına geçip bir sıcak kahve yudumlamak dediğini duyar gibi oluyorum. Tabii ki kocaman bir iş gününün stresini atmak, sizin de hakkınız ama unutmayalım ki her birey bir ailenin neferi olarak dünyaya gelir ve herkes en büyük mutluluğu ailesiyle geçirdiği zamanda yaşar. O yüzdendir ki aile olarak yaşamak. Evde mutlu olmanın en tabii kurallarından biridir.

Tabii ki de bazı insanlar evde mutlu olmanın yolları dediğimizde de bunun aileden başka yolu yok mu? Diye düşünebilirler. Bu doğaldır. Mesela evde kuş, balık, kedi, köpek vb. ev hayvanları da besleyebiliriz. Kendimizce hobilerimiz ile uğraşıp vaktimizi mutlu geçirebiliriz. Dini ibadetlerimizi yerine getirerek ruhumuzu huzurla doldurabiliriz. Unutmayalım ki zevkler ve renkler tartışılmaz her insan farklı şeylerden mutlu olabilirler.

Önemli olan da ortak bir noktada buluşabilmeyi başarmaktır. İşte evimiz ve yuvamızda bizi bu ortak noktada birleştiren tek güçtür. En güzel ve tatlı mutlulukta bir çocuğun gülümsemesi öyle değil mi? Hele bir de o senin çocuğun ya da kardeşin olursa. İşte aile kurmanın gerekliliği ve kaçınılmaz oluşu burada önemini daha çok gösteriyor. Evde mutlu olmanın yolları kavramı bu noktada daha çok ön plana çıkıyor aile ve mutluluk ayrılamaz bir ikili bunun olabileceği tek yerde evimizdir. Öyle değil mi?

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!