Yaşam

Mutlu bir erkek olmak istiyorsanız bunları uygulayın!

mutlu erkek ol
Daha mutlu bir erkek olmak istemez misin? Mutlu olmanın yollarını erkekse'de sizin için paylaştık, öğrenip uygulayarak sende mutlu olabilirsin.

Eve iş taşımayın!

Patronlar genellikle istemeye yönelik kişilerdir. Onlar için sizin psikolojik durumunuz değil, işin yapılıp yapılmamış olması önemlidir. Kısacası sizi değil, işlerini önemserler. Sizde mutlu olmak istiyorsanız, işleri yetiştirme işini mesai saatleri ile sınırlandırmalısınız. Mesai dışında kimse sizin hayatınızın patronu değil.

Düzenli ve planlı yaşamaya özen gösterin!

Zamanınız değerli ve harcadığınız zaman bir daha asla size geri gelmeyecektir. Sadece bu bile iyi bir zaman planlaması yapmanız gerektiğine işaret ediyor. Elbette bunu söylerken her saniyenizi toplantılar ve yapılacak şeyler ile doldurun demiyoruz. Sadece o gün yapılacak şeyleri planlayın ve bitirin.

Şükredin!

Bir çok insan sahip olduklarını değil, sahip olmadığı şeyleri sürekli düşünerek kendisini mutsuzluğa itiyor. Mutlu olmak istiyorsanız ilk olarak sahip olduklarınız ile yetinmeyi bilmelisiniz. Özellikle akşam saatlerinde veya yatmadan hemen önce sahip olmaktan mutlu olduğunuz şeyleri aklınıza getirin. Sağlığınız bile şükretmeniz gereken bir madde olabilir.

Kahvaltı yapın!

Tüm gün harcıyacağınız enerjinin büyük bir bölümünü kahvaltı’da alırsınız. Kahvaltı yapmadan güne başlarsanız muhtemelen öğlen yemeğine kadar halsizlik ve odaklanma sorunları yaşayacaksınız. Bu yüzden kahvaltıyı asla atlamayın ve mutlaka yapın. Gün içerisinde yaşayacağınız muhtemel olan tatlı krizlerini önlemek içinde kahvaltıda yiyeceğiniz reçel ve bal gibi yiyecekler birebirdir.

Egzersiz ve spor yapın!

Özellikle sabah saatlerinde yapacağınız egzersizler güne mutlu ve enerjik başlamanızı sağlayacaktır. 15-20 dakikalık egzersizler bile vücudunuzdaki endorfini açığa çıkarıp mutlu olmanızı sağlayabilir. Sabah yapamadınız sorun değil, gün içerisinde yapın. Güneşli günlerde açık alanlarda yapacağınız yürüyüş ve egzersizler vücudunuzun D vitamini üretimini arttırarak mutluluk seviyenizi arttıracaktır.

Sakinleşin!

Biz erkekler genellikle sinirli bir yapıya sahibiz. Özellikle iş yerinde sinirlenmeye başladığınızda veya sinirlendiğiniz zaman rahatlamanın ve sakinleşmenin en kolay yolu doğru şekilde nefes egzersizi yapmaktır. Burnunuzdan yavaş ve uzun bir şekilde nefes alın sonrasında ağzınızdan yavaş bir şekilde verin. Bunu bir kaç kez tekrarlarsanız sakinleşmeye başladığınızı göreceksiniz. Yerli gelmedi ise bir kaç saniye gözlerinizi kapatarak sakin bir yerde olduğunuzu hayal edin.

Kaliteli uyku daha mutlu olmanızı sağlayabilir!

Kaliteli ve düzenli bir uyku hem beden hem de zihin sağlığınız için gereklidir. Her akşam aynı saatte uyumak ve her sabah aynı saatte uyanmak; sabah yataktan daha mutlu bir şekilde kalkmanıza yardımcı olur. Gün içerisinde odaklanma ve dikkat eksikliği gibi problemler yaşama ihtimalini azaltır. Ortalama günlük 7-8 saatlik kaliteli uyku yeterli olur.

Düzenli bir cinsel yaşamınız olsun!

Buraya kadar olan kısım erkek-kadın fark etmeksizin herkes için aynıydı. Erkeklerin mutlu bir gün geçirmesinin en önemli adımı; düzenli bir cinsel birlikteliği olmasıdır. Uzmanlar ve yapılan araştırmalarda düzenli bir cinsel yaşamı olan erkeklerin daha mutlu ve başarılı olduğunu söylüyor.

Bunun kesin kuralları olmasa da en az 3-4 günde bir cinsel ilişki yaşıyan erkeklerin daha mutlu olduğu söyleniyor. Dediğimiz gibi bunun kesin kuralları yok ve tamamen kişisel bir düzene dayanıyor. Söylemek istediğimiz cinsel yaşamınızın bir düzeni olsun ve bunu koruyun.

Sizi mutlu edecek bir cinsel partner seçmeniz ve kişisel cinsel sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini söylememize gerek yoktur heralde. Seks kategorisi altındaki paylaşımlarımıza göz atabilir ve bizi takip edebilirsiniz.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!