Yaşam

Güne nasıl başlayalım?

Sabah uyandınız ve önünüzde koca bir gün var. Önünüzdeki bu koca günde ne yapacaksınız? Gününüzün nasıl geçeceğini sabah ilk olarak yaptığınız şey belirliyor. Elbette gün boyunca uyuklamak da istemezsiniz bu yüzden uykunuzun kalitesini arttırmaya çalışmalısınız. Kaliteli bir uyku için buradaki yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Yataktan çıktık peki ya sonra?

Konuyla ilgili olarak yapılan bir çok araştırma zinde bir gün geçirmek için sabah yapılması gereken ilk şeyin kahve içmek ya da soğuk su ile duş almak olduğu konusunda hem fikir görünüyor.

Sıcak ve Sert Kahvenin Gücü

Sabahları bir fincan kahve içerek güne başlamanın en büyük artısı tahmin edebileceğiniz gibi uykunuzu hızla açmasıdır. Güne erken ve zinde başlamanızda oldukça yardımcı olur. Elbette burada sade ya da az şekerli kahveden bahsediyoruz. Kahveye ilave edeceğiniz şeker, krema, aroma yumuşatıcı gibi maddeler size fazla miktarda kalori olarak dönecektir.

Sabah Yürüyüşünün Önemi

Sabahları yapacağınız yarım saatlik bir yürüyüş vücudunuzu ve metabolizmanızı güne hızla hazırlayarak daha verimli bir gün geçirmenize yardımcı olur. Her ne kadar biz sabah yürüyüşü için sahil veya doğayı tercih etmenizi öneriyor olsak da evinizdeki yürüyüş bandı üzerinde de verimli bir güne merhaba diyebilirsiniz.

Sabahları Soğuk Duşun Etkisi

Kahve ve sabah yürüyüşünden daha etkili bir yol varsa o da mutlaka soğuk bir duş almaktır. Uyku sırasında doğal olarak metabolizma yavaşlar ve sabah uyandığınızda da hemen normal hızına ulaşamaz. Metabolizmanın rutin hızına ulaşması biraz zaman alacaktır. Soğuk duş tam olarak burada devreye giriyor. Kan dolaşımını arttırarak metabolizmanızın günlük rutinine hızla ulaşmasını sağlayacaktır.

Ben tembelim bana bir tavsiyeniz var mı?

“Bu saydıklarınızın hiçbirini yapamam ben günümü verimli geçirmek için ne yapabilirim?” diyorsanız sizin içinde bir tavsiyemiz var elbette. Uyandığınızda yatağınızdan kalkmadan kol ve bacaklarınızı esnetebilirsiniz. Bu da diğerleri kadar olmasa da gününüzün verimli geçmesi konusunda yardımcı olabilir.

Siz yeni güne nasıl başlıyorsunuz?

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!