Seks

İdeal seks süresini açıklıyoruz!

ideal seks süresi
İdeal seks süresi ne kadar sürüyor? Araştırmalar seksin ne kadar sürmesi gerektiğini belirledi. Olması gereken ortalama cinsel ilişki süresini açıklıyoruz!

Bir çok erkek ideal seks süresinin uzun olması gerektiğini düşünüyor. Araştırmalar ise ideal seks süresi hakkında düşünülenin tam tersini söylüyor.

Araştırmanın ideal seks süresi olarak açıkladığı süre en tutkulu sevişmelerin bile orgazm süresinin sanıldığı kadar uzun olmadığını ortaya çıkardı. Oysa bir çok erkek, geceler boyu süren seks fantezilerine inanıyordu.

Cinsel ilişki için süre bir kriter midir?

Hayır, cinsel ilişkinin iyi olması ne kadar uzun veya kısa sürdüğü ile alakalı değildir. Cinsel ilişki sonrasında oturup partneriniz ile seks süresi hakkında konuşmayın.

Cinsel ilişki süresini bir güç olarak görmekten de vazgeçin. İlişki süresinin güç ile bir alakası yoktur. Cinsel ilişkinin kalitesini ve başarısını belirleyen asıl etken süre değil, çiftlerin doyuma ulaşması yani orgazm olmasıdır.

10 yıl süren araştırmaların 4 dakikalık bir seksin orgazm için yeterli olabildiğini ortaya koydu. Her ne kadar 4 dakikalık bir birleşme orgazm için yeterli olsa da ideal seks süresinin 10 dakika olduğu açıklandı. 13 dakikadan daha uzun süren ilişkilerinse çiftler için yorucu olduğu ifade edildi.

Seks 3 dakikadan kısa sürüyorsa;

Araştırmalar sırasında bir çok çiftin seks süresinin 40 saniye civarında olduğu gözlendi. İlişkiniz 3 dakikadan kısa sürüyorsa erken boşalma sorunu yaşıyorsunuz demektir. Ön sevişmeyi biraz daha uzatmak işe yarayabilir. Cinsel perfomansınızı arttırmanın yollarını öğrenin.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!