Bakım

Erkeklerde kaş alma ve kaş bakımı nasıl yapılır?

erkek kaş bakımı
Bu yazımızda erkek kaş alır mı? Erkeklerde kaş alma nasıl yapılır? Erkekler kaşlarını alırken nelere dikkat etmelidir? Erkekler kaşlarına nasıl şekil vermelidir? Erkeklerin kaşlarını alması günah mıdır? gibi kaş alma ve kaş bakımı hakkında erkeklerin merak ettiği soruları cevaplamaya ve bir erkek kaş bakım rehberi oluşturmaya çalışacağız!

Kaşların görünüşünüzü ne kadar fazla etkilediğini biliyor musunuz? Bir çok erkeğin kaş bakımı ve kaş alma konusunda hassas hatta karşı olduğunu biliyoruz. Yapmayın! Bakım bir bütündür ve kaşlarınızın da bakıma ihtiyacı vardır. Erkeklerde kaş alma ve kaş bakımı yapmalı ancak bu hiçbir zaman abartılmamalıdır. Yani bir kadının kaş aldığı şekilde değil de daha doğal bir görünüme sahip olacak şekilde erkeklerde kaşlarını alabilir.

Erkeklerin kaş bakımını yapabilmeleri ve kaşlarının doğal görünümünü bozmadan nasıl alabileceklerini anlatacağız. Lütfen yazımızı sonuna kadar okuyarak daha sonra uygulamaya koyulun veya bunu kendiniz yapabileceğinizi düşünmüyorsanız kaşlarınıza sakın karışmayın. Kaş yapayım derken göz çıkarırsınız.

Erkekler kaş bakımı yaparken bilmesi ve dikkat etmesi gereken bazı kurallar vardır. İlk olarak erkekler kaşlarını belli olmayacak şekilde almalı ve doğal görünümünü bozmamalıdır. Kaşlarını almak ve kaş bakımı yapmak isteyen erkekler öncelikle kaşlarının nereden başlayıp nereden bittiğini kesin olarak bilmelidir.

Erkekler kaşlarına bakım yaparken kaşlarında ki fazlalıkları almakla işe başlanmalı ve şekil vermelidir. Aslında erkek kaş bakımı bu iki adımdan ibarettir.

Kaşları almanız zaruri mi yoksa keyfi mi?

Erkeklerin kaşlarını alması genellikle beklenmeyen ve hatta toplumlarda yargılanan bir davranıştır. Erkeklerin kaşlarında bir problem yoksa kaşlarını almaları ve kaşlarını düzeltmeleri zaruri değildir. Problem derken martı kaş veya mangal sırasında yanmış kaşları kast ediyorum.

Erkeklerin kaşlarını alması günah mıdır?

Erkeklerin kaşlarını almasına dinler nasıl bakıyor? Bu soruya dinlerin bakışı genel olarak hoş olmamaktadır. Daha yalın bir ifade kullanmak gerekirse zaruri bir durum olmadıkça kaş almak caiz değildir.

erkeklerde kaş alma

Erkekler evde mi yoksa kuaförde mi kaşlarını aldırmalıdır?

Erkekler kaşlarını nerede aldırabilir? Kaşları kalın olan erkekler ilk başta kaşlarını bir profesyonelin eline bırakmalıdır. İlk kez kaşlarını almak isteyen kişilerinde bir kuaförde kaşlarını aldırmalarını öneriyoruz. İlk kaş alma işlemi bir uzman tarafından yapıldıktan sonra ilerleyen zamanlarda kaşlarınızın periyodik bakımını kendiniz yapabilirsiniz.

Kaş Bakımı için neler gereklidir?

Kaşlarınızı evde alacaksanız bu işlem için elinizin altında bulunması gereken bir kaç basit bakım ürünü vardır. Kaşlarınızı almaya başlamadan önce tıraş bıçağı, küçük bir saç düzeltme makinesi, küçük bakım makası ve cımbıza ihtiyacınız olacaktır.

Kaşlarınızı almaya başlamadan önce…

Erkekler için kaş alma zahmetli ve acı veren bir bakımdır. Bunu erkekler için daha acısız ve kolay bir hale getirmek için kullanacağımız şeyin adı sıcak su.

Duş alın veya yüzünüzü sıcak suyla iyice yıkayın. Böylece sıcak su ve buharın etkisi ile gözenekleriniz açılacak kılların yumuşamasını sağlayacaktır. Bu işlem ayrıca kıl dönmesini engellemenize yardımcı olacaktır.

Kaş Alma nasıl yapılır?

Buraya kadar gerekli olan şeyleri okuduğunuzu ve artık kaşlarınızı almaya hazır olduğunuzu var sayarak devam ediyorum. Kaş almaya başlamadan önce üç şey daha öğrenmelisiniz. Kaşınız için doğru uzunluk, kalınlık ve şeklin ne olduğunu bilmelisiniz. Bu yüzden sonuna kadar okumadan kaş alma işlemine başlamayın.

erkek kaş alma

Uzunluk

İlk kurtulmanız gereken orta ve dış bölgelerdeki fazlalıklardır. Kaşınız ile gözünüz arasındaki bölge orta bölgedir bu bölgede tek başına duran kılları alın. Kaşınızın alnınız tarafı da üst tarafı oluyor. Buradaki tek çıkan fazlalıkları da almalısınız.

Kaşlarınızın dışındaki tüm fazlalıkların yok edilmesi gerekiyor. Bu yüzde kaş almaya başlamadan önce kaşlarınızın nerede bitmesi gerektiğini bilmelisiniz. Bunu öğrenmenin en kolay ve en bilinen yolu ise aşağıdaki tekniktir.

✓ Elinize bir kurşun kalem alın. Bir ucunu burun deliği ile hizalı olacak şekilde yüzünüzde tutun. Sonra, diğer ucu gözünüzün dış kenarına gelecek şekilde kalemi döndürün. Kaşlarınızın bitmesi gereken nokta işte tam da kaleminizin gösterdiği noktadır.

Bu fazlalıkları bir tıraş makinesi yardımı ile kolayca alabilirsiniz. Dikkatli olun; kısa ve hafif hamleler yapmalısınız aksi halde bir süre kaşsız dolaşabilirsiniz. Neyse ki kaş çabuk uzayan bir yapıya sahiptir.

Diğer yandan bu işlem için cımbız da kullanabilirsiniz.

Cımbız kullanımı konusun da dikkatli olun. Zira cımbız kullanırken yaptığınız bir hata kaşlarınıza kalıcı olarak veda ettiğiniz anlamına gelebilir.

Kalınlık

Şimdi sırada kaş kıllarının yoğunluğunu azaltmak var. Kaşları kısaltırken küçük bir makas veya elektrikli bir makine kullanabilirsiniz. Burada aşırıya kaçmamak önemlidir.

Kaş kıllarınız yumuşaksa, yukarı doğru tarayın ve yaklaşık 5 milimetre kalacak şekilde kesin. Sert kaş kıllarına sahipseniz, kıllardan bir tanesini seçip kısaltın. Yeterince kısa olduğundan ama hala yatık halde durabileceğinden emin olun. Tamam olunca, diğer kaş kıllarını az önce düzelttiğiniz şekilde hizalayın.

Bu işlemi yaparken acele etmeyin, yavaş yavaş yapın. Bir yarışma programında değilsiniz. Ortaya doğal görünümlü ve bakımlı bir kaş çıkarabilmek bir kaç dakikanızı alacaktır.

Şekil

Kaşlarınızın uzunluk ve kalınlığını belirlediniz. Şimdi sırada kaş şeklini belirlemek var. Kaş için genellikle en uygun şekil yay şeklidir. Yay şeklini fazla abartmamak doğal görünümü korumanıza da yardımcı olacaktır. Yüzünüzdeki ufak ayrıntılar bu konuda nasıl bir şekil çizeceğiniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Uzun ve ince surat yapısına mı sahipsiniz veya belirgin bir çeneniz mi var? Öyleyse yay şekli size uygun değildir. Bu yüz ve çene yapısına sahip kişiler kalın ve yatay kaşları tercih etmelidir. Böylece insanların dikkati çenenizden uzaklaşacaktır.

Kare veya yuvarlak bir suratınız varsa ilk başta bahsettiğimiz yay şekli daha doğru bir tercih olacaktır. Böylece yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz.

Erkekler kaş bakımını yaparken kaş şekline karar vermesinde ki genel kural şudur; kaş kemerinin tepe noktası göz bebeğinin tam üstüne denk gelmelidir. O noktanın yerini belirledikten sonra, alt kısmından cımbız yardımıyla kılları almaya başlayabilirsiniz. Doğru yaptığınızda yay şekli kendiliğinden belirginleşecektir.

★ Bir kez daha belirtmekte fayda var. Bir erkek kaş bakımı yaparken dikkatli olmalı ve kaşlarının doğal görünümünü bozmamalıdır.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

1 Yorum

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!