Otomobil

Kış lastiği yerine kullanabileceğiniz 3 alternatif yöntem

kış lastiği

Hava’nın 7 derecenin altında olduğu her koşulda kar lastiği daha iyi performans sunacaktır. Kış aylarını sert geçirmeyen bölgelerde kış lastiği kullanmak bir çoğuna göre pahalı bir çözüm olmanın yanında gereksiz de olabiliyor.

Kış’ın hava şartlarının sert geçmediği bir bölgede yaşıyorsanız kış lastiği yerine kullanabileceğiniz farklı yöntemlerde mevcuttur. İşte kış lastiği yerine kullanabileceğiniz 3 alternatif yöntem;

dört mevsim lastiği
Dört Mevsim Lastiği

Dört Mevsim Lastiği

Adı üzerinde dört mevsim lastiği hem yaz hemde kış koşullarında kullanılabilir. Ayrı ayrı yaz ve kış lastiği bulundurmak yerine edineceğiniz bir set dört mevsim lastiği yıl boyu işinizi görecektir. Dört mevsim lastikleri yaz aylarında kullanılmak üzere hazırlanan yaz lastiklerine göre daha iyi tutuş sağlar. Ayrıca kış lastiklerine oranla daha az yıpranır.

Hava şartlarının sertleşmesi halinde kış lastiği kadar sürüş güvenliği sağlamaz ancak kışın sert geçmediği bölgelerde tasarruf yapmanızı sağlayacak bir seçenektir.

kar çorabı
Kar Çorabı

 

Kar Çorabı

Kış çorabı, kış lastiklerine alternatif çözümlerden birisidir. Dört mevsim lastiklerinden ve kış lastiklerinden çok daha ucuza getirebileceğiniz alternatiftir. Ayrıca kar çorabının montajı kar zincirlerine göre daha kolaydır.

Kar çorapları ilginç bir şekilde kar lastiklerinden çok daha iyi bir yol tutuşu sağlayabiliyor.

Kar çoraplarını asfaltta kullanırsanız kısa sürede parçalanacaktır. Ayrıca kar lastiği kullanıyor olsanız bile bir çift kar çorabı aracınızda bulundurmalısınız. Bazı durumlarda kar lastiğine yardımcı olabilir.

kar zinciri
Kar Zinciri

Kar Zinciri

Kış lastiklerine en eski ve en bilinen yöntem kar zinciridir. Kar zinciri bir çok durumda kar çoraplarına göre daha iyi tutuş sağlayacaktır. Sert olmalarından dolayı kar çoraplarından daha uzun ömürlü kullanılabilir.

Kar zincirinin en bilinen faydası ise buzlu zeminlerde ortaya çıkacaktır. Otomobilin ağırlığı ile birlikte buzlu zeminde buzu parçalayarak daha iyi tutuş sağlar.

Kar zinciri kullanacaksanız yanlış takılma yada kar zincirinin gevşemesi otomobilinizin kaportasına zarar verebilir. Doğru ebatta bir kar zinciri satın alarak doğru şekilde monte ederseniz kış lastiklerine göre çok daha ekonomik bir çözüm olacaktır.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!