Haber İlişki

Konuşmanın cinsellikten daha önemli olduğu ortaya çıktı!

konusma seksten daha önemli

Şimdiye kadar bir kadını mutlu etmenin en önemli yolunun yatak olduğunu düşünmüş olabilirsin. Yanlız değilsin. Bir çok erkek bunun böyle olduğunu düşünüyor. Ancak İngiltere de yapılan yeni bir araştırma kadınlar için yataktan daha önemli bir şey olduğunu söylüyor: konuşmak!

Avrupa ve Amerika da 1,500 kişi ile yapılan araştırma romantik dengeleri çözmeye çalışıyordu. Ortaya çıkan sonuç ise biraz şaşırtıcı oldu.

İngiltere’de popüler bir eczane zinciri tarafından yapılan bu araştırma bir erkeğin seks yapabilme ihtimalinin dilini ne kadar iyi kullanabildiğine göre değiştiğini ortaya çıkardı.

“Romatizm üzerine tezler: İnsanlar bir ilişkide neyden vazgeçti?” adıyla yürütülen çalışma Avrupa ve Amerika’da yaşayan 1,500 kişiye “Bir ilişkide kadınlarla erkekler arasında anlaşmayı sağlayan şey nedir?” gibi sorular sordu. Ortaya çıkan sonuç her iki cinsiyet için de şaşırtıcı oldu.

Mutlu bir evlilik için 22 adımda mutlu evliliğiniz olsun! isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Neyin daha önemli olduğu üzerine çeşitli cevaplarda verilmiş yemek pişirme ve ev işleri ile ilgili çok fazla cevap verilmiş. Ancak bir süre sonra seks, sevgi ve iletişim seçenekleri açık ara ön plana çıkmaya başlamış. İşin ilginç yanı hem erkeklerin hem de kadınların %70’i romantizmin tek başına fiziksel cazibeden daha önemli olduğunu söylemiş. Ancak iletişim diğer tüm seçeneklerden daha fazla kişi tarafından tercih edilmiş. Yüz yüze kelimeleri kullanarak yapılan şey yani. Emojiler olmadan.

konuşma seksten önemli infografi

Yukarıda görebileceğiniz gibi Amerikalı kadınların neredeyse %88’i, Avrupalı kadınların ise neredeyse %75’i mükemmel bir konuşmacı ile flört etmeyi tercih ettiğini söyledi. Araştırmanın daha ilginç yanı erkeklerinde iletişim becerileri olan kadınlarla çıkmak isteme yüzdeleri beklentilerin üstündeydi.

Siz ne düşünüyorsunuz?

 

Etiketler

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!