Stil

Smart casual tarzı giderek yaygınlaşıyor!

smart casual erkek
Hem rahat hemde şık olmanın yeni trendi olan smart casual tarzı giderek popülerliğini arttırıyor. Özellikle beyaz yakalıların tercih ettiği bu giyim tarzı için bizimde bir kombin tavsiyemiz var. Peki smart casual tarzı nedir? Erkekler için smart casual giyim kombinleri yazımızda...

Erkek giyiminde son zamanların yükselen trendi smart casual tarzı giderek daha fazla yaygınlaşıyor. Çoğunlukla erkeklerin yeni giyim tarzı olan smart casual, erkek modasına yeni bir soluk getirecek gibi.

Giyimine özen gösteren erkeklerin giderek daha fazla rağbet gösterdiği smart casual tarzını ilerleyen günlerde daha fazla göreceğiz. Hem günlük hemde spor erkek giyimin rahatlığından vazgeçmek istemeyen erkekler için şık olmanın yeni şekli olan smart casual tarzını sizde kullanabilirsiniz.

Smart Casual Nedir? Türkçe’de tam bir karşılığı olmasa da kısaca rahat ve şık bir giyim şekli olarak ifade edebiliriz.

Çoğunlukla ofis ortamında çalışan beyaz yakalı erkeklerin de tercihi olan smart casual tarzını ayrıca kendi girişimini kurmuş erkekler tarafından da tercih ediliyor. Smart casual erkek giyim kombinleri keten/koton pantolon, loafer ayakkabı, blazer ceket, slim fit gömlek veya tişört gibi parçalar içeriyor.

Smart casual tarzı erkek giyiminden vazgeçemeyen ünlülere Zac Efron, Ryan Reynolds, David Beckham, Justin Timberlake isimler örnek gösterilebilir.

Kendi Smart Casual Erkek Kombininizi Oluşturun!

Sizde gündelik veya iş hayatınızda hem şık hemde rahat olmak istiyorsanız bu trende ayak uydurabilirsiniz. Üstelik smart casual tarzını kendinize uyarlamanıza yardımcı olabilmek için bir kombin oluşturup yazının sonunda paylaştık. Ama önce kendi smart casual kombinini nasıl oluşturulur anlatalım.

Pantolon

Kot pantolonları seviyor olabilirsiniz ama smart casual kombini için kot pantolon kullanamayız. Smart casual tarzı için kanvas pantolonlar daha uygun bir seçim. Pantolon rengini seçerken diğer parçalar ile tamamlayıcı bir renk seçmelisiniz.

Pantolon tercihinizi koyu ve sütlü kahve, camel rengi veya lacivert tonlarında bir kanvas pantolondan yana kullanabilirsiniz.

Gömlek

Pantolondan sonra ikinci önemli parça gömlek oluyor. Smart casual tarzımızı seçeceğiniz şık bir gömlek ile tamamlayabilirsiniz. Gömlek seçimi yaparken biraz daha spora yakın tarzda gömlekleri tercih edeceğiz. Mavi tonlarında yada beyaz bir gömlek seçin.

%100 pamuk bir gömlek seçmenizi tavsiye ederiz. Terlememek ve ceketi çıkardığınızda hareketlerinizin kısıtlanmamasını istiyorsanız pamuk bir gömlek tercih edin.

Gömleğinizi giydiğinizde papyon veya kravat takmayacaksanız üstten birkaç düğmeyi açık bırakın. Kol düğmelerini kapalı tutun. Manşetler ceket kolundan biraz görünebilir.

Ceket veya Kazak

Sıra geldi smart casual tarzımızı son ana parçasına! Özellikle serin havalarda giyebilmek için bir ceket veya kazak olası gerekiyor. Pantolon ve gömlek rengine uygun bir renkte kazak veya ceket tercih edebilirsiniz.

Ceket veya kazak seçim sizin ama biz daha şık durduğundan tercihinizi ceketten yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Spor ve fit bir ceket giyin.

Ayakkabı ve Aksesuarlar (Kemer, Çanta ve Saat)

Smart casual kombinimizi tamamlayacak olan son dokunuşlara sıra geldi. Ayakkabı, kemer, saat ve çanta ile kombini tamamlayacağız.

✓ Ayakkabı; Smart casual kombini için ayakkabı seçiminizi doğru yapmalısınız. Ayakkabınız ne çok fazla spor ne de klasik kadar şık olmamalıdır. Üst kısmı süet tabanı ise spor ayakkabı gibi tırtıklı olan ayakkabılar hem şık hemde konforlu adımlar atmanızı sağlayacaktır.

✓ Kemer; ayakkabınızın rengine uygun bir renkte seçeceğiniz deri bir kemer ile smart casual kombinini tamamlayabilirsiniz.

✓ Saat; sadece smart casual tarzında değil tüm tarzlarda saat şıklığı ifade eden bir aksesuardır. Smart casual kombinini tamamlamak için deri ve spor saatler kullanabilirsiniz.

✓ Çanta; eğer bir çanta taşımanız gerekiyorsa tarzınızı bozmayacak bir erkek deri çanta seçebilirsiniz. Evraklarınız ve dizüstü bilgisayarınızı taşıyabileceğiniz şık bir çanta ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Renk seçiminde ayakkabı ve kemeriniz ile uyumlu bir renk seçebilirsiniz.

Erkek Smart Casual Kombinimiz!

Kendi kombinini oluşturmakla uğraşmak istemeyenler için biz küçük bir kombin oluşturduk! İşte smart casual kombinimiz;

Gömlek olarak beyaz bir modern fit gömlek tercih ettik!
Gömlek için ödemeniz gereken ücret 29,99 TL – Satın Al

Pantolon olarak bej rengi chino pantolon tercih ettik!
Pantolon için ödemeniz gereken ücret 69,99 TL – Satın Al

Ceket olarak erkek blazer ceket tercih ettik!
Ceket için ödemeniz gereken ücret 99,99 TL – Satın Al

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!