Stil

Kadınlar nasıl giyinmemizi istiyor?

Kadınlar erkeklerin nasıl giyinmesini istiyor? Erkek giyimine kadınlar nasıl bakıyor? Erkek modası ve erkeklerin stilini kadınlara sorduk.

Kadınların giyime ne kadar dikkat ettiğini ve özen gösterdiğini söylemeye gerek var mı bilemiyoruz. Ama görünen o ki kadınlar kendi giyimine dikkat ettiği kadar biz erkeklerinde giyime dikkat ediyor. Kadınlar çevresindeki veya ilgisini çeken erkeklerin giyimi ile de yakından ilgileniyor. Hatta öyle ki her ne kadar beğenmiş olursa olsun sadece giyimini beğenmediği için bir erkek ile asla ilgilenmeyeceğini söyleyenler bile var.

Erkek giyimi ve erkek stilleri hakkında kadınlara sorduğumuz sorulara ilginç cevaplar verenlerde oldu. Bir araştırma değil bir anket düzenleyerek kadınların erkek giyim ve stilinde neleri sevdiğini ve nelerden nefret ettiğini anlamaya çalıştık. Şimdi de İstanbul sokaklarında ErkekSE olarak 18-35 yaş grubu 1000 bayan ile yaptığımız bu anketin sonuçlarını sizinle paylaşalım. Baştan belirtmekte fayda var, kadınlar daha çok erkeklerin spor giyinmesinden yana…

✓ Erkeklere en çok Mavi ve Siyah yakışıyor!

Hangi renk erkeklere daha çok yakışıyor?” sorumuzun galibi mavi oldu. Kadınlar erkeklere mavi ve siyah gibi renklerin yakıştığını düşünüyor. Yeşil ve pembe renklerinin yakıştığını söyleyen bayanların oranının %14 olduğunu belirtelim.

✓ Kot pantolon lider oldu!

Erkeklere en çok hangi pantolon yakışıyor?” sorumuzun lideri kot pantolon oldu. Anketimize katılan bayanlar erkeklere en çok kot pantolonun yakıştığını belirtti. Süet ve Chino pantolonların yakıştığını düşünen bayanların oranı %15’de kaldı.

✓ Erkeklere şort yakışmıyor!

Sizce erkeklere şort yakışıyor mu?” sorusunun cevabı hayır oldu. Kadınlar erkeklerin şort giymesinden hoşlanmıyor. Konuştuğumuz bayanların %96’sı şortun erkeklere yakışmadığını söylüyor. Şortun yakıştığını düşünen bayanların oranı ise sadece %4 oldu.

✓ Saç kesimi ve ayakkabılar değiştirilmek isteniyor!

Eşinizin/sevgilinizin tarzında neyi değiştirmek isterdiniz?” sorusuna gelen yanıtların çoğu saç kesimi ve ayakkabıları oldu. Çift dikişli pantolonları parçalayıp yakmak isteyen bayanlarında olduğunu belirtelim. Oranı düşük de olsa her 200 kadından 1’i erkeklerin parfüm kullanmamasından şikayetçi.

✓ Erkeklere sneaker ve bot yakışıyor!

Erkeklere en çok hangi ayakkabı yakışıyor?” sorusuna bayanların çoğunluğu sneaker cevabını verdi. Erkeklere sneaker yakıştıran bayanların oranı %43, bot yakıştıran bayanların oranı %40 oldu. Süet ayakkabıların erkeklere yakıştığını söyleyenlerin oranı %12. Bayanların %5’lik kısmı ise kundura’nın erkeklere yakıştığını belirtti.

✓ Erkekler kendisi için giyimine özen göstermelidir!

Erkekler kimin için giyinmelidir?” sorumuza bayanların %70’i kendisi için yanıtını verdi. %4’ü işi için giyinmeli derken eşi/sevgilisi için diyen bayanların oranı %26 oldu.

✓ Erkekler sandalet yerine flip-flop giymelidir!

Erkeklere sandalet yakışıyor mu?” sorusuna bayanların %74’ü sandalet yerine parmak arası terlik olarak da bilinen flip-flop daha çok yakışıyor diyerek yanıtladı. Sandalet veya flip-flop giyen erkekleri sevmediğini belirten bayanların oranı ise %26 oldu.

✓ Kot pantolon ve beyaz t-shirt erkekleri çok seksi gösteriyor!

Erkekleri en seksi gösteren giyim ürünü nedir?” sorusuna bayanların %60’ı kot pantolon ve beyaz t-shirt cevabını verdi. Kadınların %25’i smokinin erkekleri seksi gösterdiğini söylerken, boxerlardan yana fikir belirtenlerin oranı %11, desenli şort diyenlerin oranı ise %4 oldu.

Sizde kendi fikirlerinizi aşağıdan yorum yaparak belirtebilirsiniz. İlerleyen dönemlerde farklı anket ve araştırmalarda yaparak daha iyi bir erkek olma yolunda daha fazla adım atmanızı sağlayacağız. Abone olmayı unutmayın!

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!