Sağlık

Çinko ile Soğuk Algınlığını Atlatabilirsiniz

soğuk algınlığını çinko ile atlatma

Sonbaharı yavaş yavaş bitirip Kış aylarına hazırlandığımız şu dönemlerde Kışın en sık görülen hastalığı olarak soğuk algınlığı herkesin başına gelebilir.

Finlandiya’da yapılan bir araştırma soğuk algınlığını daha kısa sürede atlatmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Yapılan meta-analizler sonucunda Çinko pastilleri sayesinde soğuk algınlığını 7 günden 3 güne kadar indirilebildiği ortaya çıktı.

Yapılan araştırmadaki bulgulara göre günde 80-92 miligram çinko takviyesi yapan kişiler soğuk algınlığını çok daha hızlı atlatıyor. Bunun sebebi büyük olasılık ile çinkonun soğuk algınlığı virüsünün çoğalmasını ve yayılmasını önlüyor olması.

soğuk algınlığı için çinko

Soğuk algınlığının ilk belirtilerini vücudunuzda hissetmeye başladığınızda çinko takviyesi alarak soğuk algınlığı virüsünden daha hızlı kurtulabilirsiniz. Virüsün vücuda tam olarak yayılmadan çinko alınması kritik önem arz ediyor. Çünkü virüs tam olarak yayıldıktan sonra çinko neredeyse hiçbir işe yaramıyor.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!