Bakım

4 adımda sakalınız iyi bir görünüme sahip olsun!

sakal bakımı

Daha iyi ve bakımlı görünen bir sakal için erkeklerin bilinmesi gereken 4 adım vardır. Bu adımları uyguladığınızda daha iyi görünen bir sakala sahip olacağınızdan emin olun. Sakalınıza doğru şekilde bakmıyorsanız, bakımsız ve dağınık görünümlü bir sakal ile mağaradan çıkmış gibi görünebilir ve kadınların sizden kaçmasına sebep olabilir.

Doğru bir sakal bakımı yapar, aşağıdaki adımları da uygularsanız iyi görünümlü bir sakala sahip olabilirsiniz. Uzatmadan sizi kadınların gözdesi yapabilecek, bakımlı ve iyi görünen bir sakala nasıl sahip olacağınızı anlatmaya başlayalım.

✓ İyi ve bakımlı görünen bir sakala sahip olmak için öncelikle bir sakala sahip olmalısınız. Sakalınızın biraz uzayabilmesi için 6 ila 8 hafta kadar kesmeyin veya herhangi bir düzeltme işlemi yapmayın. (Sakal ne kadar sürede uzar?) Sakalınız uygun uzunluğa ulaşıncaya kadar biraz tuhaf bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sabırlı olun. Bu dönemde insan içine çok fazla çıkmayın.

✓ Beğendiğiniz, hoşunuza giden bir sakal modeli ve tarz bulun. Beğendiğiniz sakal modeli ne olursa olsun önemli değil. Sadece bir tarz seçin ve seçtiğiniz tarza sadık kalın. Sakal modelini değiştirmek isterseniz yeniden başa dönmeniz ve sakalı uzatmanız gerekiyor.

✓ Hangi sakal modelini seçerseniz seçin sağdan soldan fışkıran sakalları temizlemeniz gerekiyor. Uzun bir sakal modeli seçmiş olabilirsiniz yine de sakalın elmacık kemine kadar fışkırması gerekmiyor. Sakalınızın bakımını da sürekli doğru bir şekilde yapmalısınız. (Doğru sakal bakımı için #sakal etiketi altındaki içeriklere göz atabilirsiniz.)

✓ Sakal bakımında en çok yapılan hata jilet yerine makine kullanmaktır. Tıraş köpüğü gibi uğraştıran ürünleri kullanmak zorunda bırakmadığı ve kullanımı kolay olduğu için tıraş makineleri daha çok tercih ediliyor. Ancak ne kadar kaliteli bir tıraş makinesi olursa olsun sakalı ve ciltteki ölü derileri tam olarak temizleyemiyor. Temiz bir görünüm için tıraş bıçağı, ustura yani jilet kullanmalıdır.

Sakalın bakımlı görünmesi için saç bakımını da yapmalısınız. 6 Adımda Sağlıklı ve Bakımlı Saçlara Sahip Olun! isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!