Bakım

Sakal Bakımı nasıl yapılır?

sakal bakımı nasıl yapılır
Sakal bakımı nasıl yapılır? Sakal bakım kremi ve diğer sakal bakım ürünleri ile erkekler sakal bakımını yapabilir. Sağlıklı ve bakımlı sakallara nasıl sahip olabilirsiniz? Sakal bakımı hakkında merak ettiğiniz her şey Sakal Bakım Rehberinde...

Sakal çoğu erkek için dış görünüşün önemli parçalarından biridir. Erkeğin tarzını ve imajını belirleyen sakal, bakım ve özen gerektiren bir erkek aksesuarıdır. Sakal altında kalacak cildinizin ve sakalınızın sağlıklı kalabilmesi ve hoş görünümlü bir sakala sahip olabilmeniz için sakal bakımını nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekiyor.

sakal-bakimi

Erkeklerin çoğunluğu düzenli olarak tıraş olarak sakal bakımını yaptığını zanneder ancak sakal bakımı tıraş olmaktan ibaret bir işlem değildir. Özellikle uzun bir sakala sahipseniz veya sakalınızı uzatmayı düşünüyorsanız sakal bakımınızı yapabilmek için düzenli hatta günlük olarak zaman ayırmanız gerekir.

↵ Günlük saç bakımını nasıl yapacağınıza ilişkin yazımızın ardından şimdi sakal bakımınızı nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağız. Ayrıca sakal bakımı ve sakal modelleri için #sakal sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sakal bakımını doğru yapmanız hem sağlıklı ve bakımlı görünen sakallara sahip olmanızı sağlayacak hemde sakal altında kalan derinizi koruyarak olası cilt ve deri hastalıkları ile karşılaşmanızı önleyecektir.

İyi ve bakımlı görünen bir sakala sahip olmak için 4 adımda sakalınız iyi bir görünüme sahip olsun! isimli paylaşımımızı okumalısınız!

Sakal Bakım Ürünleri

Sakal bakımı için üretilmiş 3 temel ürün bulunuyor. Sakal bakımını ciddiye alıyorsanız yukarıda sözünü ettiğimiz tavsiyelerin haricinde istediğiniz bir markanın sakal bakım ürünlerini satın alarak sakallarınızı daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Sakal Şampuanı

Bir çok marka sakal için özel şampuanlar üretiyor. Bu şampuanlardan bir tane edinmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Sakal Şampuanı kullanarak sakalınızı yıkayın, şampuan kalmayacak şekilde durulayın ve sakalınızı iyice kurulayın. Durulama kısmı özellikle çok önemlidir. Bizim tavsiyemiz 2-3 defa durulamanızdır. Sakalda kalan şampuan kepeklenmeye sebep olur.

Saçınıza kullandığınız şampuanı sakalınız da kullanırsanız kepeklenme gibi bir sorun yaşayabilirsiniz ki sakalda kepek gerçekten son derece sağlıksız ve bakımsız görünmenize sebep olabilir.Ayrıca sakal da kepek problemi çok rahatsız edicidir.

Sakalın kepeklenmesi sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Sakalda oluşan kepeklenmenin önlenmesi için uzmanlar, sakalın ıslatılarak ardından sakal şampuanı uygulayarak durulamadan önce bir süre beklenmesi gerektiğini söylüyor.

Sakal Bakım Kremi

Tıpkı saç bakımı için kullandığınız saç kremleri gibi sakal bakımı için özel olarak üretilen bir çok sakal kremi mevcut. Bunlardan da bir tane edinerek sakalınızı yıkadıktan sonra saçınıza krem uygular gibi sakalınıza uygulayın.

Sakal Bakım Yağı

Sakal yağı sakalın daha gür ve canlı çıkmasını sağlamak amacıyla genellikle badem yağından üretilen bakım ürünleridir. Gerekli olmamakla birlikte sakalının daha canlı uzamasını isteyen kişiler tarafından kullanılabilir.

Geceleri sakal diplerine sakal yağını sürün. Sabah kalktığınızda cildinizi iyice yıkayın.

4 ile 6 ay arasında düzenli olarak sakalınızın bakımını yaptığınızda daha sağlıklı ve bakımlı bir sakala sahip olabilirsiniz.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

1 Yorum

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  • Bakım ürünü için sakal baba bakım yağını kullanabilirsiniz. 2 ayık bir kullanımda yumuşak bir sakala ulaşmayı başardım. Ancak önceki halini gerçekten görmeniz gerekirdi, karman çorman bir sakalı adama döndürdü. Yağsız olmuyor arkadaşlar mutlaka bir şeyler kullanın derim ben.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!