Bakım

6 adımda daha sağlıklı saçlara sahip olun!

erkek saç sağlığı ve saç bakımı
Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen erkekler saç bakımı yaparken dikkat etmesi gereken şeyleri bilmelidir. Sağlıklı saçlar için 6 adımda erkek saç bakımı nasıl olmalıdır?

Sağlıklı ve bakımlı saçlar için kadınlar kadar biz erkeklerde saçlarımıza özen göstermeli ve erkek saç bakımı nasıl yapılır öğrenmeliyiz. Sağlıklı saçlara sahip olmak için yapabileceğiniz 6 şey var.

✓ Vitamin alın!

Saçlarımız da sağlıklı olabilmek için bazı vitaminlere ihtiyaç duyar. Günlük olarak pahalı olmayan bir vitamin tercih edebilirsiniz.

✓ Saçlarınızı sık taramayın!

Saçlarınızı sık sık tararsanız saçlarınızdaki kırıklar artar. Günde bir iki kezden fazla saçlarınızı taramak saç sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

✓ Tarak seçimine dikkat edin!

Saçları tarama sıklığı kadar önemli bir diğer şey de taramak için kullandığınız taraktır. Plastik taraklar saçlarınızın elektriklenmesine, metal taraklar ise saçlarınızın kırılmasına sebep olur. Saçlarınızı taramak için ahşap bir tarak kullanabilirsiniz.

✓ Saç bakım ürünlerinin kalitesine dikkat edin!

Market tipi yerlerden satın alarak kullandığınız bir çok şampuan, saç kremi ve diğer saç bakım ürünleri içerisinde “ammonium laurel sulfate” gibi zararlı kimyasal maddeler içerir. Bu gibi maddeler saçlarınızın kepeklenmesine, kuruyarak kırılmasına ve hatta saç dökülmesine sebep olabilir. Bu yüzden sağlıklı saçlar için kaliteli saç bakım ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

✓ Saçlarınızı her gün yıkamayın!

Saçların her gün yıkanması doğru bir saç bakım şekli değildir. Saçların her gün yıkanması size daha temiz hissettiriyor olabilir ancak saçlarınızın daha hızlı dökülmesine sebep olur. Saçlarınızı 2 veya 3 günde bir yıkamak daha sağlıklıdır.

✓ Bakım kürleri uygulayın!

Saç bakımı için uygulamanızı tavsiye ettiğimiz son yöntemde saç bakım kürleri olacaktır. Evde yapabileceğiniz saç bakımı için size yardımcı olacak Evde Saç Tedavisi ve 4 Saç Bakım Kürü ve Hızlı Saç Uzatmak İsteyenler İçin 7 Yöntem isimli yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Soğuk havalarda saç bakımı nasıl yapılır? isimli paylaşımımızı da görmek isteyebilirsiniz. Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için saç bakımını doğru şekilde yapmalı ve saçlarımıza özen göstermeliyiz. Sadece saçlara değil tüm vücudumuzun bakımına özen göstermeliyiz. Bakımlı erkek olmak isteyenler için Bakım kategorisi altındaki paylaşımları hazırlıyoruz. 🙂

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!