Haber Teknoloji

Apple yeni Macbook Pro 2017 modelini tanıttı!

macbook pro 2016

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinlikte Macbook ailesinin yeni üyesi Macbook Pro 2017‘i tanıttı. Macbook Pro 2017 tasarım’ı ile göz doldururken donanımda da iyileştirmeler yapıldığı gözden kaçmadı. Hello Again isimli etkinlikle tanıtılan yeni Macbook Pro 2017, 13 ve 15 inçlik ekran boyutları ile geleceği belirtiliyor.

macbook pro 2017

13 inçlik Macbook Pro 2017 14 mm‘lik bir kalınlığa sahip bu da  bir önceki Macbook modeline göre yüzde 17 daha ince ve toplam hacme bakıldığında ise yüzde 23 daha az yer kapladığı anlamına geliyor.

15 inçlik Macbook Pro 2017 15.5 mm‘lik kalınlığı ile bir önceki Macbook modelinden yüzde 14 daha ince ve yüzde 20 daha az yer kaplıyor.

Touch Bar’lı yeni Macbook Pro 2017’nin Türkiye satış fiyatına yazımızın sonundan ulaşabilirsiniz.

Apple yeni Macbook Pro 2017 modelinin önceki Macbook modellerinden %130 daha iyi bir performansa sahip olduğunu söylüyor. Grafik performansının ise yaklaşık %230 daha iyi olduğu belirtiliyor.

Tamamen metal bir kasaya sahip yeni Macbook Pro 2017 için yapılan tahminlerde belirtilen dokunmatik touch bar’da gerçek oldu.

macbook pro thunderbolt3

Macbook Pro 2017 üzerindeki Thunderbolt 3 pek çok cihaz ile kolaylıkla bağlantı kurabilecek olması hayal gücü yüksek olan kişilerin işine yarayacak gibi görünüyor.

macbookpro 2017 touchpad

Macbook Pro 2017 Touch Bar

Macbook Pro 2017 ile hayatımıza girecek olan touch bar sayesinde ses ve yazılımların yanı sıra emojileri de bu barda kullanmak mümkün oluyor. Touch Bar ve Touch ID teknolojileri sayesinde parmak izi okuma teknolojisine de sahip olan Macbook Pro 2017 güvenlik konusunda bazı özelliştirmeleri bu bar sayesinde hallediyor.

macbook pro

Macbook Pro 2017 Fiyatı

Apple Macbook Pro 2017’nin Türkiye satış fiyatını bir hayli yüksek bulsak da bu parayı hak etmediğini söylemek de yanlış olabilir. Macbook Pro 2017’nin fiyatı, teknik ve yazılım özelliklerine ve ekran büyüklüğüne göre değişiyor. Dokunmatik Touch Bar’a sahip Macbook fiyatları 7 bin TL’den başlıyor.

macbook pro 2017 fiyatları

En üst seviye özelliklere sahip bir Macbook Pro 2017 için ödemeniz gereken meblağ ise 18 bin TL’nin üzerinde oluyor. Apple’ın Resmi Shop sayfasında fiyatları detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Apple’ın yeni macbook’u hakkında sizin görüşleriniz ve düşünceleriniz neler?

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!