Teknoloji

Bulut depolama servisleriyle güvenli yedekleme yapın!

bulut depolama servisleri
Bulut depolama servisleri ile dosyalarınızı, müziklerinizi, resim ve videolarınızı daha güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. En iyi ve ekonomik bulut depolama çözümü hangisidir?

Teknolojinin son zamanlardaki popüler nimetlerinden birisi olan bulut teknolojisi kullanıcıların dosyalarını güvenli bir şekilde depolamasına imkan tanıyor. Özellikle telefonlarımızın giderek akıllandığını düşünürsek bulut depolama servislerinin öneminin gelecekte artarak büyüyeceğini söylememiz yanlış olmaz. Özellikle kaybetmek istemediğiniz ya da her yerden ulaşmak istediğiniz fotoğraf ve videoların saklanması için günümüzdeki en uygun teknoloji olduğu söylenebilir.

Bulut servisleri ne vaat ediyor?

Bulut depolama servislerinin temel olarak maksimum güvenlik ve ulaşılabilirlik sağladığını söylemek mümkün! Temel olarak bulut depolama servislerinin kullanıcılara neler vaat ettiğini birkaç madde de açıklayalım.

Maksimum güvenlik vaat ediyor! Bulut teknolojisi bir dosyanın birden fazla sunucu hatta birden fazla veri merkezi üzerinde saklanması ile meydana geliyor. Böylece donanımsal veya yazılımsal hatalardan dolayı hatta yangın, sel, deprem gibi doğal afetlerde dahi bile dosyalarınızı kaybetmiyorsunuz.

İstediğiniz yerden dosyalara ulaşabilirsiniz! Ofiste ihtiyacınız olan bir dosyanın evinizde ki bilgisayarda olduğunu düşünün. Bu durumda kaldıysanız yapabileceğiniz çok fazla bir şey yoktur. Bulut depolama servisleri bir site gibi çalıştığı için size ait olmayan bir cihazdan bile internet tarayıcı üzerinden giriş yaparak dosyalarınıza güvenle erişmenizi sağlıyor.

Dosyalarınızı arıza ve hırsızlık durumlarına karşı sigortalıyor! Telefon, tablet, dizüstü ve ya masaüstü bilgisayarınızda anılarla dolu resim ve videolar veya önemli evraklarınız bulunuyorsa bulut depolama servisleri dosyalarınızı olası bir hırsızlık ya da arıza durumundan koruyabiliyor.

Ücretli ve ücretsiz bulut depolama çözümleri bulunuyor!

Bulut depolama servisi sunan firmaların çoğunda ücretli paketler olduğu gibi ücretsiz paketlerde bulunuyor. Sıradan bir kullanıcı için başlangıçta ücretsiz paketler fazlasıyla yeterli olabilir.

Ücretli ve ücretsiz paketlerin arasındaki en önemli fark elbette depolama kapasitesi oluyor.

En İyi ve Ekonomik Bulut Depolama Servisleri

Bulut depolama servislerinde dünya genelinde ve tabi ki ülkemizde popüler ve güvenilir olarak hizmet veren 4-5 firma bulunuyor. Hızlıca bu bulut depolama servislerine ve sunduğu çözümlere göz gezdirelim.

Google Drive

Popüler arama motoru Google tarafından sunulan bulut depolama servisidir. Bu servisi kullanmak için sadece bir GMail hesabınızın bulunması yeterli oluyor. Google Drive kullanıcılarına 15 GB depolama alanını ücretsiz olarak sunuyor. Ücretli olan paketlerde ise kullanıcılarına 100GB, 1TB ve 10TB depolama çözümü sunuyor. Ücretli paketleri https://www.google.com/drive/pricing/ adresinden inceleyebilirsiniz. Google Drive 1TB için aylık 28,99TL ücret talep ediyor.

Dropbox

Dropbox popüler olan bir diğer bulut depoloma servisi olarak kullanıcılarına 2GB depolamayı ücretsiz olarak sunuyor. 2 GB günümüzde depolama alanı olarak oldukça yetersiz olabilir ancak ıvır zıvır olarak tabir edilen dosyalarınız için yeterli olacaktır. Ücretli tarafta ise kullanıcılarından 1TB alan için talep ettiği aylık ücret : 8.25$. Tüm ücretli paketlerine https://www.dropbox.com/plans?trigger=nr adresinden ulaşabilirsiniz.

OneDrive

Microsoft tarafından sunulan güvenilir bir diğer bulut depolama servisi olan OneDrive kullanıcılarına 5GB alanı ücretsiz veriyor. Ücretli olarak kullanıcılarına 50GB, 1TB ve 5TB depoloma çözümlerini sunuyor. OneDrive 1TB alan için 24,99TL istiyor. https://onedrive.live.com/about/tr-TR/plans/ adresinden diğer paketleri inceleyebilirsiniz.

Box

10 GB depolama alanını ücretsiz olarak veren Box, dileyen kullanıcılarına aylık 25TL’ye 100GB alan verebiliyor veya sınırsız depolama alanına aylık 65 TL ödeyerek sahip olabiliyorsunuz. Diğer seçenekleri https://www.box.com/pricing adresinden görebilirsiniz.

Yandex Disk

Rus arama motoru Yandex tarafından sunulan bulut depolama çözümüdür. Kullanıcılarına sunduğu depolama miktarı ile diğer bulut servislerinden ayrılan yönü ise arkadaş davetlerine göre kullanabileceğiniz ücretsiz alanın miktarını arttırmasıdır. Yani ne kadar çok arkadaşınızı Yandex Disk kullanmaya davet ederseniz o kadar fazla alana sahip olabilirsiniz. Ayda 10$ ödeyerek ek 1TB alan satın alabilirsiniz. Yandex Disk’in diğer bir farklı yönü de herhangi bir pakete sahip olmayışıdır. Depolama alanını dilediğiniz zaman ücretini ödeyerek daha üst seviyeye taşıyabilirsiniz. https://disk.yandex.com.tr/pay/ adresinden detaylara ulaşabilirsiniz.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!