Beslenme Fitness

En iyi 5 protein tozu

Vücut geliştirmek ve kas inşası yapmak isteyenlerin kullanabileceği en iyi 5 protein tozunu listeledik... İşte piyasadaki en kalite 5 protein tozu.

Vücut geliştirmek için en sık kullanılan supplementlerin başında protein tozları geliyor. Fitness yapanların kas inşaası için tercih ettiği proteinler kas dokusunun yapı taşlarını oluşturmakla kalmıyor vücut dokusunun tamir ve oluşumuna da yardımcı oluyor. Protein tozunun bir diğer etkiside metabolik ve yapısal olayların düzenlenmesi konusundadır.

Fitness sonrasında yorgun düşen kasları onarıp, kas yıkımlarını engelleyerek kas kütlesinin artmasını sağlamak için alınan protein tozları aynı zamanda sakatlık ve yorgunluk gibi durumların önüne geçer. Proteinler kas yoğunluğunuzu artırarak antrenman kalitesini de artıracaktır.

Piyasada çok fazla protein tozu olsa da en çok tercih edilen protein tozlarını listeleyeceğiz. Ama öncesinde en iyi protein tozu diye bir şey olmadığını bilmelisiniz. Buradaki protein tozlarını kullanmak zorunda değilsiniz elbette, sadece aklınızın bir köşesinde bulunsun.

weider premium whey protein tozu
Weider Premium Whey Protein Tozu 2,3kg

En iyi protein tozları listesinin başında weider premium whey protein tozu geliyor. En kaliteli hammaddelerin düşük ısı ve basınç yöntemleri ile bir araya getirilmesi sonucu elde edilmiştir. %25 oranında BCAA içeri sayesinde sporcuların favori protein tozu olmayı da başarmıştır. Her 30 gramlık ölçeğinde 23 gram whey proteini barındırır.

Weider Premium Whey Protein Tozu – Satın Al


optimum gold standard whey protein tozu
Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 4540gr.

Optimum Nutrition Gold Standard Whey Protein Tozu Amerika’nın popüler protein tozlarından biri olarak bilinir. Üçüncü nesil yeni formülü Mikrofiltre edilmiş Konsantre Whey proteini ve Iyon-degişim Whey protein izolesi’den oluşmaktadır, bu kombinasyon sayesinde proteinlerin kana karışım hızı normal Whey protein ürünlerine göre daha fazladır.

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 4540 gram – Satın Al


multipower pure whey protein
Multipower %100 Pure Whey Protein 2kg

Multipower %100 Pure Whey Protein toz formda olan whey protein ürünüdür. Yenilenen ambalaj ve içeriği ile Multipower %100 Pure Whey Protein hem daha yüksek protein oranına ve daha etkili bir amino asit profiline sahiptir. Özellikle spor sonrası kullanım için uygun olan Multipower %100 Pure Whey Protein spor yapan ve protein ihtiyacı duyan herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir whey protein tozudur.

Bir servisi 30 gramdır. Her servisi 24 gram protein ve 5,700mg BCAA içeriyor olması bu protein tozunun en dikkat çeken özelliklerindendir. Multipower %100 Pure Whey protein tozunun bir diğer dikkat çeken özelliği ise içerdiği B6 vitamini sayesinde protein sentezine yardımcı olur.

Multipower %100 Pure Whey Protein Tozu 2kg – Satın Al


universal animal whey protein tozu
Universal Animal Whey Protein Tozu 1800 Gram

İleri seviye sporcuların gözdesi olan universal animal whey protein tozu, ultra filtreleme ve CFM teknolojisi kullanılarak üretilmiştir.

Sindirimi kolaylaştırarak emilimi hızlandırmaya yardımcı olabilecek enzimler ve yüksek miktarda izole whey protein içeriyor olması protein tozunun dikkat çeken özelliklerinden…

Düşük şeker ve yağ oranı sayesinde sporcuların gözdelerinden biri olan Animal Whey %75 oranında protein içeriyor.

Universal Animal Whey Protein Tozu 1800gram – Satın Al


ultimate prostar whey protein tozu
Ultimate Prostar %100 Whey Protein Tozu 2390 gram

%83 oranında konsantre whey ve izole protein içeriği sayesinde spor öncesinde ve spor sonrasında protein ihtiyacını karşılayabilecek en iyi protein tozlarındandır.

Düşük yağ oranının yanı sıra zengin aminoasit profili ve 6 gramdan fazla BCAA içeriği ile dikkat çeken ultimate prostar’ın 30 gramlık her servisinde 25 gram protein içerir.

Ultimate Prostar %100 Whey Protein Tozu 2390 Gram – Satın Al

Günlük tüketilmesi gereken protein miktarı ne kadardır?

Yoğun bir şekilde spor yapan kişilerin kullanacağı protein tozu miktarı kişinin kilosuna bağlı olarak 1,5 ile 2 gram arasında değişmektedir.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!