Bakım

Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl yapılır?

uzun saç bakımı

Uzun saçlı erkekler saçlarının daha bakımlı ve sağlıklı görünmesi için saçlarına bakım yapmalıdır. Düzenli olarak bakım yapılmayan saçlar bir süre sonra kırılıp dökülmeye başlar veya kötü bir görünüm oluşturabilir.

Uzun saçlara bakım yaparken ilk olarak saçlarınızı düzenli olarak doğru bir şekilde yıkamalı ve kendi saç tipinize uygun bir saç bakım kremi kullanmalısınız. Bunun için daha önce yazılmış Saç bakımı nasıl yapılır? isimli yazımızı okumanızı tavsiye edebiliriz.

Eğer saçlarınız yıpranmış ise öncelikle saçlarınızı onarmanız gerekir. Yıpranmış saçlarınızı nasıl onarabileceğiniz konusunda buradaki yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Saç uzatmak uzun bir zaman ve cidden büyük bir emek gerektiriyor. Bir erkeğin saçları ayda ortalama olarak 1,5 ile 2,5 cm arasında uzar. Saçlarını daha hızlı uzatmasını sağlamak için Hızlı saç uzatmak isteyenler için 7 yöntem isimli paylaşımımızdan birini uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için 2 ayda bir düzenli olarak kuaföre giderek saçlarınızın uçlarını kestirmeniz gerekiyor. Bu saçlarınızın daha sağlıklı uzamasını ve kırıklardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Saçlarınızı sık sık taramayın. Sık sık taramak saçlarınızın elektriklenmesine veya kırılmasına sebep olur.

Ayrıca saçlarınızı şapka, bere gibi şeylerin içinde uzun süre tutmayın. Şapka türü kullandığınız şeyler saçlarınızın kırılmasını sağlar.

Bunların dışında saçlarınıza ekstra bir şey yapmanıza gerek yok aslında.

Bakımlı ve sağlıklı günler… ErkekSE

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!