Bakım

Uzun saç hangi erkeklere yakışır?

uzun saç hangi tip erkeklere yakışır

Hiç saçınızı uzatmayı düşündünüz mü? Düşünmüş ancak buna bir türlü cesaret edememiş olabilirsiniz. Bu endişeniz de haklı olabilirsiniz. Uzun saçın her erkeğe yakışmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Neyse ki uzun saçın size yakışıp yakışmayacağını anlamanın daha kolay bir yolu bulunuyor. Fiziksel özellikleriniz uzun saçın size yakışıp yakışmayacağını anlamanıza yardımcı olacaktır. Gelin size uzun saç yakışır mı yakışmaz mı bu sorunun cevabını bulalım.

Boyunuz kısa mı uzun mu? Uzun saç istiyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken ilk şey boyunuzdur. Uzun saç kısa boylu erkeklere yakışmaz. Boyunuz kısa ancak saçlarınızı uzatmak istiyorsanız size kötü bir haberimiz var; olduğunuzdan daha kısa görüneceksiniz. Uzun saç uzun boylu erkeklere daha çok yakışır.

Alın genişliği de önemli bir kriterdir! Alın genişliği ve açıklığı uzun saçın yakışıp yakışmayacağını tespit etmek için önemli kriterlerden birisidir. Alnınız geniş ve açıkça üzülerek söylüyoruz ki uzun saç sizin içinde doğru bir saç modeli olmayacaktır. Saçınız uzadıkça alnınız daha geniş ve açık görünmeye başlayacaktır.

Boyun Uzunluğu ve Yüz Şekli

Boyunuz uzun ve normal sayılacak bir alın genişliğine sahipsiniz peki ya yüz şekliniz ve boyun uzunluğunuz da uzun saçın size yakışacağını söylüyor mu?

Boyun deyip geçmeyin. Uzun saç, uzun boyunlu erkeklere daha çok yakışırken kısa bir boyuna sahip erkeklerde boynun daha kısa görünmesine neden olacağından çok önerilmez.

Uzun saç sizin yüz şekliniz için uygun mu? Yine aynı şekilde uzun saç erkeklerde yüz şekline göre de değerlendirilir. Küçük ya da normal sayılamayacak büyüklükte bir yüze sahipseniz uzun saç sizin içinde uygun bir saç modeli olmayacaktır. Yüzünüz küçükse daha küçük, büyükse daha büyük görünmesine sebep olacaktır.

Bununla birlikte uzun ya da yuvarlak yüze sahip erkeklere de uzun saç yakışmaz. Uzun bir çene ve yüze sahipseniz yüzünüzü ve çenenizi olduğundan daha uzun gösterecektir. Yuvarlak yüzlü bir erkeğin yüzünü de çok küçük göstereceği gibi biraz da kilolu gösterecektir.

Uzun saç hangi erkeklere yakışır?

Uzun saç yukarıdaki söylediklerimizi de okuduysanız anladığınız üzere her erkeğe yakışmaz. Uzun saçın size yakışıp yakışmayacağını yazımızı okuduktan sonra ayna karşısına geçerek aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz. Eğer saçınızı uzatmak gibi bir niyetiniz var ancak hala size yakışıp yakışmayacağını düşünüyorsanız profesyonel bir erkek kuaförüne giderek bu soruyu direk olarak sorabilirsiniz.

Uzun saçın size yakışacağını düşünüyorsanız ve saçınızı uzatmayı istiyorsanız size bu konuda biraz yardımcı olmak isteriz. 🙂 Saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamak ve iyi görünmesini sağlamak için 6 adımda daha sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olun! isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

3 Yorum

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  • Muhammet sen yazı yazma lütfen, yazacaksan da lütfen kelimeleri az tekrar et. Kaç kere daha “yazdıklarımızı okuduysanız” okuyacaktım acaba?? Bu yorumu okuduysanız tabii? Okudunuz mu? Lütfen okuyun 🙂

  • “Muhammet sen yazı yazma lütfen” gibi bir ithamda bulunmak oldukça yersiz olmuş bence. Hiç mi elle tutulur bir yanını bulamadın da bu yorumu yaptın derler insana. Verilen emeği üç beş imla için gömmek yerine faydalılığını tartışacak olursak, oldukça bilgilendirici olmuş. Hatalar da muhtemelen düzeltilmiş. Elinize emeğinize sağlık.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!