erkek giyim renk seçimi
Stil

Hangi renk giyinelim?

Esmer, sarışın, kumral, kızıl ve renkli gözlü erkekler hangi renk kıyafetleri tercih etmelidir? Erkek giyimde renk seçimi nasıl yapılır? Hangi erkeğe hangi renk yakışıyor?

Biz erkeklere genelde siyah veya kahve tonları yakıştırılır. Bizde bu yüzden dolaplarımızı hemen hemen aynı renk giysiler ile doldururuz. Oysa biz erkeklerde kadınlar kadar olmasa da kırmızıdan sarıya kadar geniş bir renk skalasıyla giyinebiliriz. Erkek giyiminde genellikle siyah gibi koyu renk tonları hakim olsa da farklı seçeneklerde bulunuyor.

Erkeklere yakışan renkleri belirleyen başlıca özellikler vardır. Kıyafetlerinizin renklerini seçerken bu özelliklerden yararlanarak seçmeye dikkat etmelisiniz. Saç renginiz, göz renginiz ve ten renginiz kıyafetlerinizin renklerini belirlerken en önemli özelliklerini olacaktır.

Bu yazımızda da erkekse.com olarak erkek modasına ufak bir ışık tutmak ve erkeklere yakışan renkleri paylaşmak istedik. Çok fazla uzatmadan hemen başlayalım.

Esmer erkeklere yakışan renkler nelerdir?

Saç ve gözleri koyu renkli ve ten rengi esmer olan erkekler esmer sınıfına girerler. Esmer erkeklere siyah ve beyaz dışında ki renkler yakışır. Esmer erkeklere yakışan renkler genellikle gri, açık kahverengi, eflatun, saman rengidir. Esmer erkekler kendilerine yakışan renklerde gömlek veya tişört giymelerini tavsiye ederiz.

Renkli gözlere sahip beyaz tenli erkekler hangi renkleri giymelidir?

Erkek giyiminde hemen her rengin yakıştığı bu tip erkekler koyu saç rengi, açık tenli ve renkli gözlüdür. Göz renklerine en yakın tonlardaki renkleri tercih etmelidir. Örnek vermek gerekirse; göz rengi mavi ise mavi tonlarında kıyafetler yakışacaktır. Yeşil ve koyu kahve tonlarını tercih etmelerini tavsiye edebiliriz. Çünkü bu iki renk ve tonları bu tipteki erkeklere daha fazla yakışır. Bunların yanında siyah ve beyaz renk kıyafetlerde giyebilirler.

Kumral erkekler hangi renkleri tercih etmelidir?

Açık saç ve açık ten rengi koyu renkli gözleri ile kumral erkeklere yakışan renkler siyah, sarı, lacivert, haki ve gri’dir. Kumral erkekler beyaz yerine krem tonları tercih etmelidir. Kumral erkeklere siyah renkli kıyafetlerde yakışacaktır.

Sarışın ve renkli gözlere sahip erkekler hangi renkleri giymelidir?

Sarı saçları, açık ten rengi ve renkli gözleri ile ülkemizde daha nadir bulunduğu için yakışıklı olarakta kabul edilen erkek tipidir. Sarışın erkeklere mavi, koyu yeşil tonlar ve grinin her tonu yakışır. Sarıdan ise uzak durmaları tavsiye edilir. Beyaz da tavsiye edilen bir renk değildir. Gece davetlerine siyahla katılabilirler.

Kızıl erkeklere yakışan renkler nelerdir?

Kızıl erkeklere en yakışan renk hakidir. Beyaz ve siyah da onlarda çok iyi durur. Kızıl erkekler göz renklerine yakın tonlar giyerlerse çok daha çekici olurlar. Uzak durmaları gereken renk ise kızıl ve kırmızıdır. Kızıl erkekler kırmızının tonlarından da uzak durulmalıdır.

Erkeklerin kadınlar kadar renk seçiminde özgürlükleri olmasa da sadece siyah ve beyaza mahkum olmadıklarını bilmeleri gerekir. Tüm erkeklere yakışan bir renk varsa o da mavi ve tonlarıdır. Bu bakımdan kararsız kalındığında mavi ve tonları rahatlıkla seçilebilir.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!