Bakım Stil

Gerçekten parfüm kullanmalı mıyız?

erkek parfüm kullanmali mi

Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki insanlar kokuyu hiç unutmuyor ya da unutması için çok uzun bir süre geçmesi gerekiyor. Beynimizde kokuları algılayan bölgenin oldukça gelişmiş olduğu ve karar vermemizde oldukça etkili olduğu bir gerçek olarak ortada duruyor. Bu yüzden de bir çok kişi güzel kokarak çevresindeki kişilerin zihninden güzel bir yer edinmeye çalışıyor.

Peki ama bu doğru mu?

Aslına bakarsanız evet doğru! Çevrenizdekilerin sizden koşarak kaçmaması için kokunuzun onları rahatsız etmemesi gerekiyor. İnsanların zihninde iyi bir yer edinmenin ilk adımı iyi bir kokudur. En azından kötü kokmuyor olmak oldukça önemlidir. Şöyle bir düşünün. Kötü kokan birisiyle konuşmak bile istemezsiniz öyle değil mi?

Özellikle de kadınların kokuyu algılama yetenekleri erkeklere kıyasla oldukça gelişmiştir. Ve gerçekten bir kadının burnunun alamayacağı koku neredeyse yok gibidir. İşin erkekler için daha da acıklı tarafı ise kadınların koku hafızasının da oldukça gelişmiş olmasıdır. Bu şu anlama geliyor; bir kadın kokunuzu ilk aldığında sizden hoşlanmadıysa bir daha o kadının yanına arkadaş olarak bile yaklaşmanız oldukça zordur.

Bu yüzden erkek yaşam rehberi erkekse.com olarak bu konuyu kadınlarla konuştuk ve aldığımız cevapları Türk erkeği için derledik. İşte Türk kadınının Türk erkeğinin parfüm kullanmasıyla ilgili düşündükleri!

Türk erkeğine parfüm yakışmıyor!

Bu sözü bir Türk kadınının ağzından yazıyoruz. Öyle ki Türk kadınlarının çoğunluğu erkeklerin parfüm kullanmasına pekte iyi bakmıyor. Dilerseniz bu konuda çevrenizdeki kadınlarla da konuşabilirsiniz. Benzer şeyleri duyacağınızdan eminiz.

Elbette kadınların bu sözünü doğru anlamak gerekiyor. Kadınların, erkeklerin pis veya kötü kokmasına tahammül göstermeyeceği de bir gerçek olarak duruyor. 🙂 Ancak kişisel temizliğine dikkat eden bir erkeğin kötü kokması pekte mümkün değildir.

✓ Sabun kokusu erkeklere daha çok yakışıyor! Sabun kokulu parfüm mü çıktı diye düşünmeyin. Henüz öyle bir şey olmadı. Bir çok kadının erkeklere sabun kokusunun daha çok yakıştığını vurguladığını belirtelim. Aslında söylemek istenen şey oldukça açık iş yine kişisel temizliğe gelip çattı.

✓ Erkekler özel günlerde parfüm kullanmalı! Yine konuştuğumuz kadınların tümü erkeklerin kendilerine uygun bir parfüm seçmesi gerektiğini ancak sadece özel ve önemli günlerde parfümün kullanılması gerektiğini düşünüyor olduğunu belirtelim. Parfüm kullanımının yıl dönümleri ve özel davetlerde olması gerektiğini düşünen kadınların çoğunlukta olması bir erkeğin her zaman parfüm kullanması gerektiğini düşünen kadınların da var olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Önce kişisel temizlik sonra güzel kokulu ürünler!

Siz yapmıyor olabilirsiniz ancak bir çok erkeğin kişisel temizliğine tam olarak dikkat etmeden parfüm ya da parfümlü ürünler ile iyi kokmaya çalıştığına sıklıkla rastlıyoruz. Hemen söyleyelim; kişisel temizliğini iyi yapmamış bir erkeğin sıktığı parfüm güzel değil kötü kokmasına sebep oluyor.

Kişisel temizlik derken genel olarak sık duş almanızdan, genital bölge temizliğinin yapılması gibi şeylerden bahsediyoruz. Daha iyi bir kişisel bakım için sitemizdeki Bakım kısmından yararlanabilirsiniz.

Kısacası

Parfüm kullanımı erkekler için bir zorunluluk değildir. Kendinizi parfüm kullanmaya zorunlu hissetmeyin. Parfümden önce iyi bir kişisel temizlik gerekiyor. İyi bir kişisel temizliğin ardından klasik parfümlerin yerine parfümlü duş jelleri ya da parfümlü tıraş kremleri daha iyi bir algı oluşturmanıza yardımcı olur. Yine de kendinize kaliteli ve teninize tam anlamıyla uyan bir parfüm edinin. Yıl dönümü, davetler gibi özel günlerde kullanırsınız.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!