Bakım Stil

Kendinize en uygun parfümü seçin!

erkek parfüm seçimi
Erkekler parfüm seçimi yaparken nelere dikkat etmelidir? İş ve sektöre göre parfüm seçimi nasıl yapılır? Erkekler kendileri için en doğru parfümü nasıl seçer?

Parfüm seçimi kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de önemlidir. Erkekler kendilerine uygun parfümü seçerek insanlar arasında ilgiyi üzerine çekebilir. Bir çok erkek, parfüm kullanmanın imajını zedeleyeceğini düşünüyor. Sizde bu düşünceyle parfüm kullanmıyorsanız derhal bu fikrinizden vazgeçin.

Parfüm seçimini iyi yaptığınız taktirde parfüm kullanmak imajınızı  daha belirgin hale getirecektir. Ten renginiz, yaşınız, alışkanlıklarınız, giyim tarzınız parfüm seçiminizi etkileyecek unsurlardır. Tüm bu unsurlara göre parfüm seçiminin nasıl yapılması gerektiği Doğru Parfümü (Kokuyu) seçin! isimli paylaşımımız da belirtilmiş. İşiniz ve mesleğiniz de parfüm seçiminizi (kokunuzu) etkileyecek bir diğer unsurdur.

✓ Başkasının parfümünü seçmeyin! İnsanların özellikle de biz erkeklerin en sık yaptığı hata arkadaşlarının kullandığı parfümü/kokuyu kullanmaktır. Parfüm kişiye özel olmalıdır. Her insanın ten kokusu farklıdır. Ten kokusu ile parfüm kokusu reaksiyona gireceğinden aynı parfümü kullanacak olsanız bile herkeste aynı etkiyi yapmayacaktır.

İş ve söktöre göre parfüm seçimi nasıl yapılır?

Erkeklerin çoğunlukla iş hayatında faal olduğunu düşününce erkekler için en doğrusu parfümünü çalıştığı sektöre göre seçmesidir. İş dünyasında kullandığınız parfüm yani kokunuz çalışanlar ve iş arkadaşlarınız arasındaki ilişkiyi etkileyecektir.

✓ Bir şirkette üst düzey yönetici yada bir müdür vanilyalı ya da turunçgilli bir parfüm kullanmamalıdır. Vanilya veya Turunçgil kokuları yaptırım gücünü düşürecektir. Yaptırım gücünü arttıracak parfümleri tercih etmelisiniz. Turunç kabuğu, ağaç kavunu gibi kokular daha uygun olacaktır.

✓ Bir mağaza çalışanıysanız veya dışarıda hareket halinde olduğunuz bir işiniz varsa fresh kokuları tercih etmelisiniz.

Bunların dışında parfümünüzü burcunuza göre de seçmeyi düşünebilirsiniz. Burçlara göre parfüm seçimi isimli paylaşıma göz gezdirin.

Parfüm kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Doğru parfüm seçimi kadar önemli bir diğer konuda parfümü doğru şekilde kullanmaktır. Seçtiğiniz parfümden en iyi sonuçları almak için aşağıdaki üç maddeye özellikle dikkat etmelisiniz!

✓ Sigarayı bırakın! Sigara kokusu ortalama 2-3 saat içerisinde terle birlikte vücudun dışına atılır ve parfüm ile reaksiyona girerek pis ve kötü bir kokunun ortaya çıkmasını sağlar. Kötü bir kokuya sahip olmamak için sigarayı bırakmalısınız. Hem sağlığınız içinde zararlıdır. ( Sigara bırakmak için Sigarayı bırakın! ve Sigara Bırakmanın 3 Doğal ve Kolay Yolu isimli paylaşımlarımız ile işe koyulabilirsiniz! )

✓ Erkekler parfüm sıkarken kollarının üst bölgesine sıkması parfümün etkisini ve kalıcılığı arttıracaktır.

✓ Gündüz ve gece saatlerinde insanların burun hassasiyeti değişiklik göstereceğinden parfümü günün hangi saatlerinde kullanacağınıza karar verin. Hafif kokular gündüz saatleri için doğru bir tercih olurken akşam saatlerinde daha çok odunsu, topraksı kokuları tercih etmelisiniz.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!