İlişki

Her Çiftin Yaşaması Gereken 5 Kavga

Çiftlerin birlikte yaşamakla birlikte yaşamaktan kaçamadığı bazı şeyler vardır. Bunlardan biri şüphesiz kavga ve tartışmalardır. Hiçbir çiftin bunları yaşamaktan kaçamayacağını düşünüyorum.

Henüz cicim aylarında bir çift olabilirsiniz veya evliliğinizin 20. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor olabilirsiniz. Kesin olan çift olarak çıktığınız yolda ara sıra tartışma ve kavgalar yaşayacak olmanızdır. Önemli olan bu tartışma ve kavgaların evliliğinizi olumsuz etkilenmesini önlemek.

Uzman bir evlilik ve aile terapisti olan Dr. Jane Greer çiftler arasında yaşanan ufak tartışmaların gerekli olduğunu ancak dozunun önemli olduğunu belirtti.

“Eğer birbirinizle her hangi bir konuda anlaşamayıp, çözmeye uğraşmıyorsanız, öfke ve dargınlıklar hasır altı edilip, misilleme davranışlar olarak geri dönebilir ve sonuçta birlikteliğiniz zarar alır.”

Elbette burada bahsettiğimiz tartışma ve kavgalar kesinlikle fiziksel münakaşaya dönüşmemeli veya şiddetli bağırışma ile eşinizin kalbini kıracak sözler ağzınızdan çıkmamalı. Bu tip şeylerin telafisi mümkün olmayabilir.

Sizin veya eşinizin sorunu ne olursa olsun kesinlikle kendinizi net bir şekilde ifade etmeli, tercihlerinizi belirtmeli ve akşam olduğunda yatakları ayırmayacağınız mantıklı bir yol bulmalısınız.

Başka bir evlilik ve ilişki danışmanı olan Dr. Susan Heitler ise sağlıklı bir ilişkinin şiddetli kavgalar etmek yerine konuşarak çözüm bulmanın yollarını mantıklı bir şekilde konuşmaktan geçtiğini belirtiyor.

Şiddetle kavga etmek yerine beraberce çözüm bulmanın yollarını aramalısınız.

Evlilikte en çok yapılan kavgaları ve sebepleri araştırarak eşinizle kavga ettiğinizde bunu çözmek için bazı ipuçlarını paylaşacağım.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!