İlişki Yaşam

Evliliğe hazırlanın!

evlilik hazırlığı

Bekar hayatına alışan bir erkek için evliliğin düşüncesi bile korkutucu olabilir. Ne var ki evlilikten korkan bir erkek için bile evlilikten kaçmak her zaman mümkün olmayabilir. Er ya da geç o nikah masasına oturacaksınız. 🙂 Şimdi gelin bekarlıktan evlilik hayatına daha kolay adapte olmanızı sağlayacak önerilerimize geçelim.

✓ Gece hayatına elveda diyin! Evli bir erkeğin gece dışarıda olması söz konusu bile değildir. Siz iyisi mi ufaktan gece hayatını bırakın.

✓ Akşam takılmacalarına son verin! İşten sonra arkadaşlarla bir yerlere gidip bir şeyler içmekten keyif aldığınızı biliyoruz ama üzgünüz evlenmek isteyen sizdiniz. Evlenmeden 1 ay kadar önce işten eve evden işe evlendikten sonrası zaten hep böyle olacak, erkenden alışsan iyi olur.

✓ Arkadaşın evlisi makbuldür! Bekar arkadaş mı olur, duymamış olalım! Sizi en çok zorlayacak şey belki de budur. Kadınlar evlilik öncesinde ne kadar arkadaşlarınıza karışmayacağını söylese de karışacaklarını garanti edebiliriz. En iyi ihtimalle sizi yavaş yavaş bekar arkadaşlarınızdan uzaklaştıracaktır. Bu yüzden evlenmeden önce bekar arkadaşlarınızla doyasıya zaman geçirmeyi unutmayın.

✓ Uygun adım marş, marş! Vatana olan borcunu ne çabuk unuttun. Bir koşu git şu askerliği yap da gel.

✓ Futbol ve türevlerini unutsan iyi olur! Futbol, basketbol, halı saha maçlarına kocaman bir elveda demenin vakti artık geldi. Elbette oyun konsolunda PES atmaya da veda etmek gerekiyor.

✓ Kişisel bakım ve temizliğe biraz daha özen göster! Her zaman kişisel bakımınıza ve temizliğinize önem vermelisiniz ancak iş evliliğe gelince bu konunun üzerinde biraz daha durmalısınız. Evlilikten sonra kendinizi salmayın.

✓ Kişisel harcamalara bir son verin. Gördüğünüz ve beğendiğiniz şeyleri paranız olsa da alamayacaksınız. Bu yüzden şimdiden kişisel harcamaları da düzene sokmak gerekir. Hem kenara biraz para koymakta lazım değil mi?

✓ Spor yapın. Spor yapmıyorsanız evlilik öncesinde bir süre düzenli olarak spor yapmak iyi bir fikirdir. Her anlamda daha mutlu olmanıza yardımcı olacaktır. 😉

Evlilikten korkmayın!

Tüm bu yazdıklarımızdan sonra gözünüz evlilikten korkmuş olabilir ama siz sakın korkmayın. Her şeye rağmen sevdiğiniz kişiyle ömür boyu birlikte olacaksınız. Korkularınızın üstüne gidin sevdiğiniz kişiyle birlikteyseniz sonunda mutlu olacaksınız.

Etiketler

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!