Sağlık Yaşam

Sebepsiz yorgunluğunuzdan kurtulun!

sebepsiz yorgunluk

Havaların hızla soğuması ya da ısınmasına yani kısacası mevsim değişimlerine ayak uyduramayan vücudumuz anlam veremediğimiz şekilde kendimizi yorgun hissetmemize neden olabiliyor. Bu psikolojik yorgunluk gerek iş gerekse özel hayatımızı olumsuz etkiliyor.

Bu durum çözümsüz değil, küçük şeylere dikkat ederek psikolojik yorgunluktan ve halsizlikten kendinizi kurtarabilirsiniz.

Yürüyüş yapın!

Düzenli olarak uzun yürüyüşler yapmak ve bu yürüyüşleri bir alışkanlık haline getirmek metabolizmanızı hızlandırmanın yanında enerji depolamanızı da sağlayacaktır. Böylece yorgunluk ve halsizlikten bir nebze kurtulmuş olacaksınız.

Uyku kalitenizi arttırın!

Uyku kaliteniz düşük ise uzun süre uyusanız da dinlenmemiş olarak uyanacağınızı garanti edebiliriz. Elbette gereğinden uzun süre uyumanın başka sorunları arkasından getireceğini de unutmamak gerekiyor. Ortalama 7-8 saat uyumamın ideal olduğu bilinir. 7-8 saat uyuduğunuz halde uykunuzu almadan uyandığınızı hissediyorsanız buradaki makalemizi okumalısınız. Konu uzun olduğundan burada açıklamamız pekte mümkün değil.

Kahvaltıyı atlamayın!

Hep duymuşsunuzdur; “Kahvaltı en önemli öğündür!” derler. Doğrudur. 🙂 Sağlıklı bir kahvaltı güne başlarken ihtiyacınız olan besinleri almak için en iyi yoldur. Elbette sadece kahvaltı değil, gün içerisindeki diğer öğünlerinde düzenli olması önemli yer tutuyor.

Mevsime uygun sebze ve meyveleri tüketin!

Her mevsimin kendine özel şartları, kendine has sebze ve meyveleri var. Elbette içerisindeki vitamin ve mineraller içinde meyve tüketilmeli ancak bizim vurgulamaya çalıştığımız nokta farklı. Mevsim sebze ve meyvelerinin göz ardı edilmemesi gereken yanlarından birisi de vücudu psikolojik olarak da mevsimin şartlarına hazırlamasıdır.

Stres ile başa çıkmayın öğrenin!

Özellikle binaların yükseldiği şehirlerde yaşıyor, sokakta insan seline kapılıyor, bol dedikodu ve rekabetli ofislerde çalışıyorsanız stres ile başa çıkmanın yollarını bulmanız gerekiyor. Her insanı stres ile mücadele yöntemi farklı olsa da buradaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!