Sağlık

Sigara Bırakmanın 3 Doğal ve Kolay Yolu

sigara bırakmanın doğal yolu
Sigarayı bırakmak istiyorum. Sigara bırakma yöntemleri nelerdir? Sigarayı bırakmanın doğal bir yolu var mı? En kolay sigara bırakma yöntemleri nelerdir?

Sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için sağlıklı yaşamaya dikkat etmeli ve sağlığımızın dostunu düşmanını iyi tanımalıyız. Takipçilerimiz iyi bilirler ki burada sağlıklı bir yaşam için gerekli olan tüm içeriği sunmaya çalışıyoruz ve bizi takipçilerimiz yönetiyor. Daha önce paylaştığımız Sigarayı bırakın! isimli makalemiz sigara tiryakilerine yeterli gelmemiş olacak ki okuyucularımız bizimle iletişime geçerek sigara bırakmanın doğal yollarını sormaya başladı.

Bizde okuyucularımızın ilgisine kayıtsız kalamayarak doğal yöntemler ile sigara nasıl bırakılır isimli bu makaleyi hazırladık. Sigarayı bırakmakta zorlanan okuyucularımıza gelsin diyerek sigara doğal yöntemler ile nasıl bırakılır anlatmaya başlayalım.

Her seferinde vurguladığımız gibi sigarayı bırakmak istiyorsanız önce bu konuda ciddi bir karar vermelisiniz. Daha sonra sigara içmek istediğiniz de aşağıdaki yöntemleri uygulamak sigarayı bırakmanıza yardımcı olacaktır.

✓ Sigaradan önce süt için veya peynir yiyin!

Sigara içmeden önce süt için veya peynir yiyerek sigaranın tadının berbat olduğunu daha iyi anlayacaksınız. 209 sigara tiryakisi ile yapılan bir araştırmaya göre katılımcıların çoğunluğu sigaranın; kahve, alkol ve et tükettikten sonra içildiğinde keyif verdiğini, süt ve meyve suyu içtikten sonra ise tiksindirici bir tadı olduğunu belirtiyor.

✓ Sigara içmeyin badem yiyin!

Her gün sadece bir avuç badem yiyerek stres yüzünden sigara içmeye son verebilirsiniz. Çin de sigara tiryakileri ile yapılan bir araştırma dört hafta boyunca katılımcıların beslenme programlarını gözlemleyerek her gün 90 gram badem yemelerini sağladı. Araştırma sonucunda her gün bir avuç badem yemenin stres seviyesini düşürdüğünü ve kansere karşı savaşan antioksidanların %35 arttığını tespit etti.

✓ Sigara ile birlikte hazırlaması uzun süren atıştırmalıkları tercih edin!

Bir çok sigara bağımlısı sigara içerken sigara altlığı olarak atıştırmalık bir şeyler yemek istiyor. Bu istek uzun süreli bir istek değil, sadece dakikalar için de geçebilen kısa süreli bir istek oluyor. Bu yüzden sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak en mantıklı çözüm olarak hazırlanması ve yemesi uzun sürecek olan atıştırmalıkları tercih edin. Böylece ellerinizi oyalayıp dikkatinizin dağılmasını sağlayacak ve sigara içme isteğinizin de azaldığını göreceksiniz.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!