Teknoloji

Windows 10 işletim sisteminin yeni kısayolları var!

windows 10 klavye kısayol

Windows işletim sistemlerinde yapacağınız işlemleri daha hızlı ve kolay yapmayı sağlayan klavye kısayolları bulunuyor. Windows 10 öncesindeki sürümlerde de elbette kısayollar mevcuttu ancak windows 10 ile birlikte eklenen yeni kısayollar var.

Sıkı bir windows kullanıcı olmayanlar için windows 10 kullanmayı daha da kolaylaştıran ve önceki windows sürümlerinde bulunmayan klavye kısayolları şu şekilde;

Windows + A : Hızlı işlem merkezini açıyor. Yeni bir bildirim varsa bu alandan görebilir veya tablet modu gibi modları buradan açabilirsiniz.

Windows + C : Sesli komutlar için Cortana’yı açar. Windows 10 işletim sistemi ile birlikte gelen yeni kişisel bilgisayar asistanınız Cortana’yı windows tuşuyla birlikte c tuşuna basarak hızlıca açabilirsiniz.

Windows + I : Ayarları açar. Windows 10 içerisinde bulunan ayarlar uygulamasını çalıştırır. Bu uygulama üzerinden birçok bilgisayar ayarını kolayca değiştirebilirsiniz.

Windows + Tab : Görev görünümünü açar.

Windows + CTRL + D : Yeni sanal masaüstü oluşturur. Yine windows 10 ile birlikte hayatımıza giren sanal masaüstlerini bu kısayol ile açabilirsiniz.

Windows + CTRL + F4 : Bulunduğunuz sanal masaüstünü kapatır.

Windows + CTRL + Sol/Sağ Yön Tuşu : Sanal masaüstleri arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar.

Eğer windows 8 veya 8.1 sürümlerini kullanıyorsanız windows 10 işletim sistemine kolayca alışacağınızı düşünüyoruz.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!