Beslenme

Yoğurtun zayıflatıcı etkisi hakkında bilmedikleriniz!

yoğurt zayıflatır mı
Yoğurt zayıflatır mı? Yoğurt kilo verdirir mi? Yoğurdun kilo vermeye etkisi nedir? Yoğurt kalorisi ve diyet yaparken yoğurt yemenin avantajları nelerdir? Yoğurtun fazla bilinmeyen zayıflatıcı etkisi hakkında bilmedikleriniz yazımızda...

Günümüzde obezite ciddi ve yaygın bir sorundur. Şehir hayatına adapte olan ve alışmış olan toplumumuzun birçok bireyi fazla kilolarından şikâyet etmekte ve yeterli besin bilgisinden mahrum kalmaktadır. Buda çoğu zaman düzensiz ve bilinçsiz bir beslenme alışkanlığına sebep olmaktadır. Gün içerisinde tükettiğimiz besinlerden bazıları metabolizmamızı düzene sokabilme özelliğine sahiptir. Örneğin yoğurt sık sık tüketildiğinde insan vücudunda zayıflatıcı etkisi olmaktadır.

Yoğurtun Zayıflatıcı Etkisi

Yoğurt metabolizmayı dengeleyebilme özelliğine sahip olduğu gibi öğünler arasındaki açlık hissini de en aza indirmektedir. Yoğurtun zayıflatıcı etkisi hakkında bilmedikleriniz bununla da sınırlı kalmamaktadır. Yoğurt protein bakımından oldukça zengin olsa da kalorisi çok düşük bir besindir.

Yaklaşık 1000 gram yoğurt insanın günlük protein ihtiyacının tamamını karşılar ve buda 650 kaloriye denktir. Diğer besinlerden aynı oranda alındığında kalori miktarı yoğurtla kıyaslanmayacak kadar fazladır. Bu sağlıklı besin tercihi doğal yollardan olmalıdır. Doğal yoğurtun yerini hiç bir marka karşılayamaz ve katkı maddeleri yağ oranını arttırarak yoğurttan alabileceğimiz verimi düşürmektedir.

Yoğurt gibi gıdalar kas kütlesinin artmasında etkili olabildiği gibi yağ yakmak isteyenlerin en çok tercih etmesi gereken bir besindir. Yoğurt özellikle bel bölgesinde oluşan yağların eritilmesinde diyet yapanların birinci tercihi konumundadır. Fakat sadece yoğurt tüketerek bir diyet programı hazırlamak da yetersiz olacaktır. Yoğurt genelde metabolizma düzenleyici etkisinden dolayı yardımcı yakıcı görevindedir denebilir.

Diyet Yaparken Nasıl Kullanılır?

Diyet yaparken yoğurt ana öğün arasında tüketilmelidir. Buda en çok acıkılan ana öğüne doğru bir kase yenilerek yapılabilir. Hatta açlık hissi çoksa yarım kâse bile tüketilebilir. Proteini hazmetmemiz uzun zaman alacağından belli bir süre açlık hissini ortadan kaldıran bu yöntem oldukça sağlıklıdır. Yoğurt spor egzersizleri yapanların spordan sonra tüketilerek enerji kazanmasına da yardımcı olmaktadır.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!