Beslenme

Erkekler için en iyi diyet listesini yazıyoruz!

erkek diyet listesi
Zayıflamak isteyen erkekler için diyet listesini erkekse hazırlıyor. Verdiğimiz diyet programına uyarak mümkün olan en kısa sürede ideal kilonuza ulaşabilirsiniz...

Erkekler ile kadınlar arasında diyet konusunda nasıl bir fark var ki diye soruyor olabilirsiniz. Hemen söyleyelim. Biz erkeklerin metabolizması kadınlarınkine göre daha hızlı çalışıyor. Evet, erkeklerin metabolizması kadınlarınkine göre 1.5-2 kat daha hızlı çalıştığından erkekler için farklı diyet listeleri hazırlanmaktadır.

Kilo vermek ve zayıflamak isteyen erkeklerin işleri bu yüzden kadınlara göre çok daha kolay olabiliyor. Erkekteki kas kütlesinin fazla olmasından dolayı daha fazla proteine ihtiyacı olduğu da doğrudur. Erkeklerin kadınlara göre daha zor kilo almasının ve daha kolay zayıflamasının sebebi de yine metabolizma hızındaki farklılıktır.

İşte tüm bunlar göz önünde bulundurulduğun erkeklerin diyet listesinin kadınlarınkine göre farklı hazırlanmış olması gerekiyor. Bizde görsel ve yazılı basında diyet listelerinin çoğunlukla kadınlara yönelik olarak hazırlandığını görünce erkekler için en iyi diyet listesini erkekse’de biz hazırlayalım istedik.

Erkekler için özel olarak hazırlanan diyette ki porsiyonların kadınların diyetteki porsiyonlarından 1,5 kat daha fazla olduğunu göreceksiniz. Elbette düzenli yapacağınız spor ve egzersizler daha kısa sürede forma girmenizi sağlayacaktır. Çok fazla uzatmadan kilo vermek ve zayıflamak isteyen erkekler için diyet programımızı paylaşalım.

Erkekler İçin Diyet Programı

Erkekler yaptığı diyetin etkisini arttırmak için mutlaka düzenli olarak (en az günde 1 saat olmak üzere) spor ve egzersiz yapmalıdır. Zayıflamak için bol miktarda (en az günde 2,5 litre) su içilmesi gerektiğini de hatırlatalım.

Sabah Kahvaltısı

2 kibrit kutusunu geçmeyecek kadar beyaz peynir (yağsız veya light peynir tercih edin)
1 porsiyon yağsız salata,
1 ince dilim kepekli ekmek (yetmez diyorsanız en fazla 2 dilim)
1 haşlanmış yumurta
Şekersiz çay veya kahve

Ara Öğün

1 porsiyon mevsim meyvesi

Öğle Yemeği

100 gr (3 köfte kadar) kırmızı et, tavuk veya balık
1 kase yoğurt (yine light veya yağsız tercih edin)

Yemekten 1 Saat Kadar Sonra

Şekersiz bir kahve veya çay içebilirsiniz.

Ara Öğün

2 adet galete (light veya kepekli)

Akşam Yemeği

1 kase çorba
Bir posiyon (5-6 yemek kaşığı) sebze yemeği
Yağsız salata
1 ince dilim ekmek (kepekli veya light)

Ara Öğün

Mevsim meyvelerinden 1 porsiyon tüketebilirsiniz.

Verdiğimiz diyet programına uyarak ve spor yaparak kısa sürede zayıflayacağınıza eminiz. Bu diyet listesini uygulayan erkekler ayda 9-10 kilo zayıflayabilir.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

3 Yorum

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!