erkek plaj vücudu
Fitness

6 adımda vücudunuzu plaja hazırlayın!

Plaj vücudu nasıl yapılır? Evde plaj vücudu için neler yapabilirsiniz. Vücudunuzu plaja hazırlamak için 6 önerimiz var.

Havaların ısınmasıyla birlikte yavaş yavaş erkeklerinde plaj vücudu hazırlıkları başladı. Plaj da göbeksiz ve kaslı vücutları ile dolaşmak isteyen erkeklerin kısa sürede göbeklerini eritmelerini sağlayacak bir kaç önerimiz var. Özellikle kış aylarında kalın kıyafetlerin içinde göbeğinin her geçen gün büyüdüğünü fark etmeyen erkeklere! 🙂 

Merak etmeyin erkekse yine imdadınıza yetişiyor. Kısa sürede forma girip, fit bir plaj vücuduna sahip olmak için evde kendi imkanlarınızla uygulayabileceğiniz tavsiyelerimize gelin birlikte göz atalım!

Göbekten ve yağlardan kurtulun!

Plaj vücuduna sahip olmak için ilk önce fazlalıklardan kurtulmanız gerekiyor.  İşe iyi bir beslenme planı ile başlayın ve buradaki maddeleri birer alışkanlık haline getirin. Fazla yağlarınız varsa plaj vücudu için beslenme planından ziyade bir diyet listesine ihtiyacınız var demektir. Haftalık olarak uygulayabileceğiniz bir diyet listesini paylaşmıştık.

şınav çekmek

Şınav çekin!

Şınav neredeyse tüm kaslarınızı çalıştıran bir hareket olmasının yanı sıra ev ve iş yeri de dahil her yerde yapılabilecek bir harekettir. Kendi vücut ağırlığınız ile yapacağınız şınav için size tek gereken kollarınız.

Başlangıçta her gün sabah ve akşam olarak 12 tekrar ile 3 set şınav çekin. 3-4 gün sonra kollarınız biraz daha kuvvetlenmiş olacaktır. Set sayısını 5’e çıkarın. Kollarınız kuvvetlenince tekrar sayısını 50’ye çıkarın. Düzenli olarak günde bir kez 5 set 50 tekrar yapın. Etkisini arttırmak için sabah ve akşam yapabilirsiniz.

Barfiks çekin!

Barfiks kol ve sırt kaslarını çalıştırmanın etkili yollarından birisidir. Kendi vücut ağırlığınız ile yapabileceğiniz bir üst vücut hareketidir ve Dünya’nın hemen her yerinde kuvvet standartlarını belirlemek içinde kullanılır.

Günde 12 tekrar ile 3 set yapın. İlerleyen zamanlarda yapabilirseniz set ve tekrar sayısını arttırmayı deneyebilirsiniz.

Mekik çekin!

Sıfır yağ ve kaslı bir karın için en etkili hareket mekiktir. Mekikte tıpkı şınav gibi evde, iş yerinde hiçbir şeye ihtiyaç olmadan sadece vücut ağırlığı ile yapılabilir. Karın kaslarını geliştirmek için en bilinen harekette kendileri olur.

Günlük 12 tekrar ile 3 set yaparak başlayın. Sonrasında set sayısını 5’e ardından 10’a çıkarın. Yapabiliyorsanız sabah ve akşam tekrarlayın.

Yüzün!

Yüzmek vücuttaki neredeyse tüm kasları çalıştırmasının yanı sıra son derece keyifli bir spordur. Üstelik vücudunuzu forma sokmakta da birebirdir. 2 günde bir 30 ile 45 dakika yüzmenizi tavsiye ederiz. Plaja sadece dolaşmak için gitmediniz değil mi?

Deadlift

Plaj vücudu için yapabileceğiniz bir diğer antreman hareketi de deadlift’tır. Bu hareketi yapabilmek için bir haltere ihtiyacınız olacak. Fitness uzmanları bu hareketin kas geliştirme de son derece başarılı olduğunu belirtiyor. Deadlift hareketinin yanlış yapılması ciddi sakatlanmalara yol açabilir. Bu yüzden dikkatli olmanızda fayda var. Hareketin yapılışını yukarıdaki resime bakarak görebilirsiniz.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!