Beslenme

Domates Suyu Kürü ile Zayıflayın!

domates suyu kürü
Domates Suyu Kürü ile zayıflamak mümkün mü? Domates suyu kürü zayıflatır mı? Kilo vermek ve zayıflamak için domates kürü nasıl hazırlanır? Göbek bölgesini zayıflatan domates kürü nasıl yapılır?

İnsanlar fazla kilolarından kurtulmak için çeşitli yollara başvuruyor ve farklı diyetler deniyor. Son zamanlarda göbek eritmek için kullanılmaya başlanan yeni bir uygulama daha var; Domates Suyu Kürü. Göbek bölgesinde oluşan yağların eritilmesi için uygulanan domates kürü, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir.

Olabilir diyoruz, çünkü domates suyu kürü maalesef herkeste işe yaramaya biliyor. Deneyenlerin çoğu olumlu sonuçlarla karşılaştığını söylese de hiçbir faydasının olmadığını düşünenlerde yok değil! Uygulaması oldukça basit olan bu yöntem de göbek çevresinde oluşan yağları eritmek için tek yapmanız gereken domates suyunu günde bir defa içmek daha fazlası midenizi rahatsız edebilir.

Kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişiler domates kürünü kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır.

Domates Kürü Nasıl Yapılır?

Domates kürü yapmak için elimizde bir bardak domates suyu çıkaracak kadar domates ve bir çay kaşığı da zeytinyağı olması gerekiyor. Bir bardak domates suyu ortalama 3-4 domatesten rahatlıkla çıkmaktadır. (Domateslerin organik olması sağlığınız için önemlidir.) Domatesleri bardağın içerisine sıktıktan sonra bir çay kaşığı zeytinyağı ilave ederek karıştırın. Zeytinyağı domatesin etkisini arttırması için ilave ediliyor.

Domates Kürü Nasıl Kullanılmalıdır?

Domates kürünün etkisini gösterebilmesi için kullanımına bir ay boyunca devam edilmesi öneriliyor. Her gün hazırlayacağınız bir bardak domates kürünü öğlen yemeğinden yarım saat sonra tüketmelisiniz.

Bir ayın sonunda vücudun dinlenmesi için 15 gün kadar bir süre gerekir. Fayda gördüğünüzü düşünüyor veya hissediyorsanız, sonrasında bir aylık daha kullabilirsiniz.

Domates kürünü kullandığınız süre boyunca domates çorbası, ketçap, domates sosu gibi domatesten elde edilen ürünleri kullanmayınız.

Domates kürünü bir diyet ile birlikte uygulamalısınız. Bir diyet uygulamadan tüketeceğiniz domates küründen bir verim elde etmeniz mümkün değildir.

Domates kürünü tüketirken gün içerisinde bol bol su da tüketmelisiniz. Tükettiğiniz su zayıflamanıza yardımcı olarak daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır.

Kür yapmak için kullanacağınız domateslerin organik olmasına dikkat edin ve iyice yıkayın. Yetiştirme sırasında kullanılan tarım ilaçları sağlığınızı bozabilir.

Domates Kürünün Etkisini Arttırın!

Metabolizmanız yavaş çalışıyorsa limon suyu ile birlikte kullanmanız tavsiye ediliyor ve metabolizmayı iki kata kadar hızlandırdığı belirtiliyor. (Bu hızlandırma beraberinde tansiyon sorunlarını getirebilir. Tansiyon rahatsızlığı olan veya tansiyon sorunu yaşayanlar limonu kesinlikle kullanmamalıdır.)

Diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz? ve Doğal Yollar ile Hızlı Kilo Verin isimli yazılarımızı da okuyarak hızlı ve sağlıklı kilo verme yollarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Beslenme ve Fitness kategorilerinde yayınladığımız içeriklerde dikkatinizi çekebilir.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!