Haber Otomobil

Ferrari yeni otomobili 812 Superfast ile sınırları zorluyor!

ferrari 812 superfast

Ferrari, yeni süper otomobili 812 Superfast ile sınırları zorluyor. Ferrari’nin bugüne kadar ürettiği en hızlı ve en güçlü otomobille tanışmaya hazır mısınız?

Ferrari, 812 Superfast ile meraklılarını şimdiye kadar yapılan en güçlü ve en hızlı otomobil ile tanıştırdı. Marenello’nun şimdiye kadar ürettiği en hızlı otomobil olarak tanıtılan Ferrari’nin 812 Superfast isimli canavarı 6,5 litrelik V12 motora sahip, 800 beygir gücüyle birlikte 718 Nm tork üretebiliyor.

İtalyan otomotiv devi olan Ferrari, F12 Berlinetta’ya veliaht olarak gösterdiği otomobili 812 Superfast’i Cenevre Otomobil Fuar’ında tanıttı. Ferrarinin yeni hız canavarı 812 Superfast 0-100km süresi sadece 2,9 saniye olarak belirtildi.

Ferrari 812 Superfast’in piyasa fiyatının yaklaşık 1,4 milyon lira olacağı tahmin ediliyor. Tasarım olarak ilk bakışta F12 Berlinetta otomobilini andırıyor. 812 Superfast 4.657mm uzunluk, 1.971mm genişlik ve 1.276 mm yüksekliğinin yanı sıra 1.525 kg ağırlığı var.

Ferrari 812 Superfast 340km/s hıza kadar çıkabiliyor. Yeni ferrariyi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise ilk elektrikli direksiyona sahip ferrari olması. Hız tutkunlarının hayallerini gerçekleştirmek için çalışmalarına devam eden Ferrari bu hedefini şimdilik başarmış gibi.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!