İlişki Yaşam

Kadınlar Erkeklerin İlk Neresine Bakar?

kadınlar erkeklerin neresine bakar

Kadınları etkilemek ve onların dikkatini üzerinize çekmek bazen kolay bazen ise oldukça zor olabiliyor. Geçen yazımızda bayanların erkeklerde çekici bulduğu özellikleri listelemiştik. Bu yazımızda da kadınların yeni tanıştığı erkeği gözle incelemesi üzerine olacaktır.

Kadınlar genellikle yeni tanıştığı erkekleri tepeden tırnağa şöyle bir süzer ve onun hakkında genel bir kanıya varır. Bunu kasıtlı veya kasıtsız olarak her kadın yapar. Bu gözlemlerinden edindiği kanı doğrultusunda diyalog kurar.

Kişilik hakkında görsel bir sentez yapmaya çalışan bayanların bu alışkanlıkları biz erkeklere onları ilk bakışta etkilemek anlamında bir ipucu vermektedir.

#kıztavlama etiketine sahip yazılarımızı okuyarak bir bayanı nasıl etkileye bileceğiniz hakkında bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Diyerek konuyu da fazla uzatmadan kadınların erkeklerde baktığı ilk yerleri sıralamaya başlayalım. İpuçlarını takip ederek kadınları nasıl etkileyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

✓ Saçlar

Kadınların erkeklerde ilk baktığı yer saçlar oluyor. Bakımlı ve sağlıklı görünen saçlar kadınlarda erkeğin bakımlı ve temiz olduğunun ilk göstergesi gibi. Hemen belirtmekte fayda var kadınlar jole fabrikasına dönmüş saçları sevmiyor. Bakımlı saçlara sahip olmak ise o kadar zor değil; günlük saç bakımınızı nasıl yapacağınızı öğrenmek için Saç Bakımı nasıl yapılır? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

✓ Eller

Kadınların ilk dikkat ettiği yerlerden birisi de ellerdir. Erkeğin elleri ve tırnakları temiz ve bakımlı ise kadının gözünde bir puan öne geçer. Kadınlar özellikle damarlı ve büyük ellerin ilgilerini daha fazla çektiğini söylüyor.

✓ Kalçalar

Tıpkı erkeklerin kadınların kalçasına baktığı gibi kadınlarda erkeklerin kalçasına bakıyor. Bunun sebebini açıklayamasalar da baktıklarını itiraf ediyorlar. Sanırım seksi buluyorlar…

✓ Giyim ve Kıyafetler

Kadınların erkeklerde ilk baktığı şeylerden birisi de giyim tarzı ve kıyafetleridir. Bayanlar bu giyim işlerine tahmin edemeyeceğiniz kadar dikkat eder. Giyim kombinlerinize sizde dikkat edin. Özellikle (bir çok kadın) şort giyen erkekleri itici buluyor.

✓ Sakallar

Kadınlar için sakal tam bir muamma olabilir. Bir kadın sakallı erkeklerden hoşlanırken bir diğeri nefret edebilir. Erkekte sakal seven kadınlar genellikle daha olgun gösterdiği için sevdiğini belirtirken, sakal sevmeyenler ise “baby face” yüzlerden hoşlandığını söylüyor. Sakal seven kadınların büyük bir çoğunluğu ise düz ve siyah sakaldan hoşlanıyor. Bu konuda bir çok bayan kıvırcık, sarı ve kızıl renkli sakalları çekici bulmadıklarını belirtiyor.

✓ Dişler

Nasıl biz erkekler, kadınlar konuşurken veya gülerken dişlerine dikkat edersek kadınlarda bir erkek konuşur veya gülerken dişlerine dikkat ediyor hatta inceliyor. Temiz bakımlı ve beyaz dişler her zaman bir kadını etkilemekte başarılı olur.

Diş temizliğinin kadın-erkek ilişkilerinde en önemli husus olduğunu söylesek de abartmış olmayız. Bu yüzden dişlerinizi fırçalamakla yetinmemeli diş ipi’de kullanmalısınız. Diş ipi nasıl kullanılır?

✓ Ayakkabı

Kadınlar hemen her erkeğin ayakkabılarına bakıyor. Özellikle temiz ve bot tarzı ayakkabılar hemen her kadının ilgisini çekebilir. Sokakta bir bayanın ayakkabılarınızı dikkatlice süzdüğüne şahit olmuş olabilirsiniz. Kadınların niçin ayakkabılara baktığı ise tam bir muamma gibi bilinmiyor, kimse bu soruya cevap veremiyor. (Siz biliyorsanız yorum olarak yazabilirsiniz. 🙂 )

Ayakkabı konusunda yaptığımız küçük bir deney sonucu gördük ki beyaz ve tonlarında ki ayakkabılar çok daha fazla dikkat çekiyor. Hatta bir kadının ilk baktığı yer ayakkabılar olabiliyor.

✓ Kas

En fazla merak edilen şeylerden bir tanesi de vücutlu ve kaslı erkeklerde kadınlar ilk nereye bakıyor? Kadınlar özellikle geniş omuzlu ve kaslı erkeklere daha fazla göz atıyor. Eğer kaslı bir vücuda sahipseniz; dar ve V yaka beyaz tişört ile kadınların bakışı üzerinizde olabilir. Tabi ki kas yığını olmaktan bahsetmiyorum. Kaslarınızı geliştirme konusunda yardım istiyorsanız Fitness kategorisi altındaki içeriklerimiz ilginizi çekecektir.

✓ Mimik

Kadınlar erkeklerde yüz yüze iletişim sırasında jest ve mimiklere son derece dikkat ediyor. Konuştuğu sırada erkeğin mimiklerinden güven alabiliyorlar. Örneğin kendine öz bakışlar, gülüşler, kaş hareketleri, saçlarınızı düzeltir gibi dokunmanız veya sakalınız ile oynamanız her kadının dikkatini fazlasıyla çeker.

✓ Ses Tonu

Kadınlar ses tonunuzun aralığı yüksekliği gibi pek çok şeyine dikkat eder ve ses tonunuza göre sizinle iletişim kurar. Karizmatik ve seksi ses tonları her zaman bir kadını etkilemekte güçlü bir rol oynayabilir. Tabi her kadının seksilikten anladığı bu anlamda farklı olabiliyor.

✓ Parfüm

Bir kadın sokakta yanından geçen erkeğin kokusundan çok rahat etkilenebilir. Hatta kokusundan dolayı içine düşecek kadar bakabilir. Kadınların koku konusunda burunlarının ve zihinlerinin ne kadar güçlü olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Bu yüzden kendinize uygun parfümü nasıl seçeceğinizi bilmelisiniz.

Yazımızı beğendiyseniz sosyal medya üzerinde paylaşabilir, aklınıza gelen şeyleri yorum olarak aşağıdan yazabilirsiniz.

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!