Teknoloji

Sosyal medya fenomenlerini yaratıp zenginleştiriyor!

sosyal medya

Herkesin elinde bulunabilir olan akıllı telefonlar ile kelimenin tam anlamıyla 7 gün 24 saat internet avucumuzun içinde! İnternet olur da sosyal ağlar olmaz mı? Elbette, sosyal medya siteleri olmasaydı nasıl sosyalleşir ve nasıl eğlenirdik? Sosyal ağlar bu kadar yaygınlaşırken aynı zamanda yeni fenomenler ve yeni zenginler oluşturmaya da hız verdi.

Facebook, twitter, instagram ve youtube gibi bir çok sosyal medya platformu kendi fenomenleri oluşturarak onlara gelir sağlama yolunda iyi bir mesafe kat ettiler. Haliyle fenomen olup, para kazanmak isteyen binlerce insanın gözünü de kendi üstlerine çevirmeyi başardılar. Ne yazık ki bu amaçla açılan hesapların çoğunluğu çöp olmuş durumda.

Sosyal medya hesabı açarak fenomen olmak ve hatta para kazanmak isteyen okuyucularımız için sosyal ağlarda hesaplarını nasıl popüler yapabileceklerini, yapılan yanlışları ve bu siteler sayesinde para kazanmanın yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Fenomen olabileceğiniz sosyal medya siteleri nelerdir? Günümüzde var olan tüm sosyal medya platformlarında fenomen olmanız mümkündür. Tek şart o sosyal medyanın hedef kitleniz tarafından kullanılıyor olmasıdır. Twitter, instagram ve youtube fenomen olmak için en çok kullanılan sosyal ağlardır. Facebook’u ise çoğunlukla kitlenizi büyütmek veya takipçilerinizle etkileşime girmek için kullanmak isteyebilirsiniz.

Üreteceğiniz içeriğe göre sosyal medya seçiminizi yapın! Ne üretiyorsunuz? Çok güzel videolar mı çekiyorsunuz yoksa gerçekten iyi bir fotoğrafçı mısınız? Bunların ikisi aynı değildir. Tahmin edebileceğiniz gibi YouTube video üreticileri için hazırlanmış platform olmasına karşılık instagram fotoğraf paylaşımı için kurulmuştur. İşte bu noktada büyüteceğiniz ve sizi fenomen yapacak platformu iyi seçmeniz gerekiyor.

Kaliteli ve faydalı içerikler üretin! Hangi sosyal medyayı seçmiş olursanız olun ürettiğiniz içerikler kaliteli değilse asla hak ettiğiniz yere gelemezsiniz. Ürettiğiniz içeriklerin takipçilerinize bir şeyler katması da önemlidir. Sizi takip eden insanlara bir değer katamıyorsanız muhtemelen asla başarılı olamayacaksınız.

Şunu hiçbir zaman unutmayın; faydalı içerikler üreterek popüler olabilirsiniz ancak faydalı olmayan içerikler ile sadece zaman kaybetmiş olursunuz.

Düzenli içerik üretin! Amacınız fenomen olmaksa kesinlikle düzenli içerik üretmeniz gerekiyor. Bir gün saat 8’de paylaşım yapıp diğer gün 12’de paylaşım yaparsanız muhtemelen asla büyümeniz mümkün olmayacaktır. Hangi gün veya günler saat kaçta paylaşım yapacağınızı planlayın ve planınıza sadık kalın.

Sabırlı olun! Hesabınızı açtınız, kaliteli ve faydalı içerikleri düzenli olarak atıyorsunuz. Bunlar sadece sağlam adımlarla fenomen olmanızı sağlayacaktır ancak bu uzun bir süreçtir. Kimse içeriklerini üretmeye başladığı ilk aydan popüler olmuyor. İnsanların sizi ve hesabınızı fark etmesi aylar sürebilir.

Sosyal medya fenomenleri reklamlardan para kazanır!

Binlerce kişinin takip ettiği fenomen hesapların en büyük kazancı reklamlardır. Takipçileriniz de içerik ve reklam oranı makul bir oranda olduğu sürece bunu hoş karşılayacaktır. Her halde reklamlarda rahatsız edici bir içeriğe yer vermemeniz gerektiğini söylemeye gerek yoktur.

Gelir paylaşım modeli ile para kazanmanın son derece basit bir mantığı vardır. Siz içerik üretirsiniz başka hiçbir işe karışmazsınız. İçeriğin barındırılması ve yayınlanması, reklam verenler ile ilişkiler gibi bir çok şeyi düşünmeniz gerekmez. Tüm bunları içerik ürettiğiniz site sizin için halleder ve size kazancın bir kısmını verir.

Kendi reklamınızı kendiniz alabilirsiniz. Tüm sosyal medya sitelerinde hoş karşılanan bir durum olarak siz kendi reklamlarınızı alabilirsiniz. Reklam verenlerle ilişkileri kendiniz yürütür, parayı alır reklamı yaparsınız. Bu yöntem daha iyi kazandırıyor olsa da reklam verenler ile ilişkileri yönetmek o kadar da kolay değildir.

Erkek olarak 1-0 mağlup başlıyoruz!

Tahmin edebileceğiniz gibi kadınlar sadece “dişiliklerini” kullanarak bile binlerce hatta milyonlarca erkek takipçiye sahip olabiliyor. Buna karşılık erkekler için sosyal medya da takipçi ve etkileşim sayısını arttırmak için gerçekten kaliteli ve özgün içerikler üretiyor olmanız gerekiyor. Yani fenomen olmayan üstsüz bir erkeğin fotoğrafı kaç takipçi ya da beğeni alır ki?

Sevdiğiniz konuda paylaşımlar yapın! Hangi konuyla ilgiliyseniz o konuda paylaşımlar yapın. İlgi duymadığınız bir konuda sadece daha çok takipçi ve para kazanmak için paylaşımlar yapmaya başlarsanız başarıya asla ulaşamazsınız.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!