Fitness

Karın Kaslarının Görünmemesinin 5 Muhtemel Sebebi

Karın kaslarının görülmemesinin sebepleri nelerdir? Karın kasları niçin görünmez? Karın kasları nasıl görünür?

Sıkı bir egzersiz programı uyguluyor ve karın kaslarınızın görünmesi için karın antrenmanları yapıyor olabilirsiniz. Yaptığınız tüm bu egzersiz ve karın antrenmanları karın kaslarınızın görünmesi için yeterli olmayabilir. Karın kaslarınızın yeterince görünmemesinin bazı sebepleri olabilir.

Rectus abdominis’inizi ıskalıyor olabilirsiniz!

Spor salonlarında dolaşan en yanlış söylentilerden biri de karın kaslarınızı direkt olarak çalıştırmak için belirli bir zaman dilimi ile yapacağınız programlamaya ihtiyacınız olmadığıdır. Squat, deadlift ve diğer hareketler karın kaslarını çalıştırıyor ancak yapılan araştırmalar bu hareketlerin rectus abdominis kaslarını çalıştırmakta yetersiz kaldığını söylüyor.

Karın kaslarınızı çalıştırmak için birleşik hareket olarak bilinen egzersizleri yapıyorsanız bu hareketler karın kaslarınızı tam olarak çalıştırmıyor olabilir.

Vücut yağ oranınız fazla olabilir.

Karın kaslarınızı geliştirmek günde iki kere uygulayacağınız bir karın antrenmanı yapmanız yeterli olabilir. Ancak bunu gerçekleştirebilmek için göbek bölgesindeki yağ tabakasından kurtulmak gerekiyor. Britanyalı bir spor bilimci olan Ross Edgley, karın kaslarının görünür olabilmesi için vücut yağ oranının yüzde 10 civarında olması gerektiğini söylüyor.

Yağ oranınız fazla olduğu için karın kaslarınızın görünmediğini düşünüyorsanız mutlaka Fitness ve Beslenme kategorileri altındaki paylaşımlarımıza göz atmalısınız. Doğal Yollar ile Hızlı Kilo Verin isimli yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Yaptığınız harekete kaslarınız bağışıklı kazanmış olabilir.

İnsan vücudu sürekli olarak bir uyum sağlama çabası içerisindedir. Bir diğer ifade ile bedenimiz süreklilik sağlandığı sürece herşeye bağışıklık geliştirebilir. Eğer kaslarınızı geliştirmek için yaptığınız hareketler sürekli aynı ise muhtemelen vücudunuz bu hareketlere karşı bağışıklık kazanmıştır. Bu da yaptığınız egzersizin kaslarınızın gelişmesine bir katkı sağlamadığı anlamına gelir.

Karın kaslarını çalıştırmak için yapabileceğiniz 3 egzersiz ve hareket şekli vardır;

  1. Sağlık topu ile yapılan rotasyon egzersizleri,
  2. Plank veya leg lift gibi statik konsantrasyon hareketleri,
  3. Mekik ve sit-up gibi fleksiyon ve ekstansion hareketleri

Bu hareketleri ve egzersiz şekillerini arada değiştirerek karın kaslarınızın daha iyi çalışmasını ve gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Doğru Beslenmiyorsunuzdur!

Kaslar gelişmek için bazı besin gruplarına ihtiyaç duyar. Bir çok kez duyduğunuz olmuştur. Her fitness eğitmeni “Karın kasları mutfakta yapılır!” gibi bir cümle kurar. Karın kaslarının görünmemesinin bir diğer sebebi ise doğru bir beslenme planınızın olmaması olabilir. Karın kaslarını görünür hale getirmek için mükemmel bir beslenme planına ihtiyacınız var.

Dinlenmiyorsunuzdur!

Fazla bilinmeyen bir gerçek olarak uyumak büyüme hormonu ve kas inşası için olmazsa olmazdır. Bir çok kişi kas inşası ve büyüme hormonunun salgılanma işleminin uyku sırasında gerçekleştiğini bilmiyor. Özellikle fitness ve vücut geliştirme yapıyorsanız etkisini daha iyi görebilmek için iyi bir uyku çekmeniz gerekiyor. Bu konuyu daha önce detaylı olarak Yattığınız yerden forma girin! isimli yazıda anlatılmış ayrıca kaliteli bir uyku için yapmanız gerekenlere Uyku kalitesi nasıl arttırılır? isimli yazıdan ulaşabilirsiniz.

Karın kaslarına sahip olmak için Göbek eritmek ve karın kasları için 5 etkili ipucu isimli yazımızı okumalısınız! Yazımızı sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Bol kaslı günler…

 

 

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!